вологість:
тиск:
вітер:
Politico назвали Трампа "головним шахраєм" щодо угоди про корисні копали з Україною
Угода щодо корисних копалин "головний шахрай США" намагається нав’язати Україні в її момент екзистенційної небезпеки.
Про це пише Politico.
У тексті йдеться про те, що "угода століття" передбачає, що США отримають значно більше, ніж 120 мільярдів доларів, які, за розрахунками німецького аналітичного центру Kiel Institute, американці фактично витратили на допомогу Києву в період із січня 2022 по грудень 2024 року.
Згідно з останньою версією угоди, США отримуватимуть половину доходу від видобутку української нафти, газу та вуглеводнів, а також майже весь прибуток від металів, критично важливих мінералів та «інших видобувних матеріалів».
Також США отримають частку прибутку від будь-якої інфраструктури, пов’язаної з природними ресурсами, зокрема дороги, залізниці, трубопроводи, порти, термінали та нафтопереробні заводи.
"Однак і цього недостатньо: США отримуватимуть всі рентні платежі та прибуток від природних ресурсів України, доки країна не виплатить щонайменше 100 мільярдів доларів військового боргу США, причому з додаванням 4% відсотків, поки борг не буде погашено. Після цього Україна зможе отримувати половину прибутку та рентних платежів від власних природних ресурсів, але невідомо, коли це станеться — адже борг, згідно з умовами угоди (хоч і менший за 350 мільярдів доларів, про які помилково заявляє Трамп), еквівалентний 56% ВВП країни, і це ще без урахування відсотків", - пише видання.
Крім того, як наголосити у тексті, угода є вічною. Тобто це з"овсім не ленд-ліз, а щось більше схоже на нерівноправні договори".
Головна ж відмінність між тими нерівноправними договорами та угодою Трампа щодо корисних копалин, як вважають автори матеріалу, у тому, що вони були нав’язані переможеною країною після військової поразки, а не союзнику.
"І хоча українці обурені ідеєю виплати репарацій США, важливо розуміти, що те, чого вимагає Трамп, насправді не є «військовими репараціями» — тобто виплатами за завдану шкоду з боку переможеного агресора. Натомість американський президент діє як військовий спекулянт, поєднуючи риси Halliburton і Blackwater, аморально наживаючись на війні", - наголосили у Politico.
Рузвельт своєю програмою ленд-лізу наголошував, що допомога сусіду в його кризі відповідає і власним інтересам: вогонь може перекинутися і на ваш будинок, тому краще загасити його раніше. У схваленому Конгресом США законодавстві він отримав широкі повноваження «продавати, передавати право власності, обмінювати, здавати в оренду або іншим чином розпоряджатися» ресурсами в інтересах національної безпеки США.
У 2022 році колишній президент США Джо Байден згадав про програму Рузвельта, коли підписав Акт про ленд-ліз для оборони демократії в Україні, щоб постачати військову, економічну та гуманітарну допомогу Києву у боротьбі з російською агресією.
"Трамп же не бачить сенсу в допомозі союзникам, стверджуючи, що США в безпеці завдяки "великому, красивому океану". Але Рузвельт так не думав. У грудні 1940 року він застерігав, що нові технології фактично скоротили відстані між континентами", - пише видання.
Як зазначає Politico, Ленд-ліз Рузвельта передбачав не виплати в грошах, а співпрацю для створення ліберального міжнародного економічного порядку. Однак не для Дональда Трампа.

Новини рубріки

Засудили колаборантів, які працюють з ворогом в окупаційних адміністраціях на Луганщині
02 квітня 2025 р. 17:22

ВПО можуть отримати від міжнародних донорів компенсацію за оренду житла, - Шуляк
02 квітня 2025 р. 17:22

«З ТОТ зараз будуть вигрібати людей…Є вже перші загиблі 18-річні», - Лисогор
02 квітня 2025 р. 16:28