вологість:
тиск:
вітер:
Лідер Китаю Сі Цзіньпін постав на бік путіна у війні проти України
Китай і рф заявили, що "конфлікт в Україні" можна вирішити лише шляхом усунення його "корінних причин" – фраза, яку росія часто використовує, стверджуючи, що вона була змушена розпочати війну, щоб запобігти перспективі вступу України до НАТО.
Як повідомляє Reuters, про це йдеться у спільній заяві голови Китаю Сі Цзіньпіна і очільника рф володимира путіна, які провели переговори вчора, 8 травня, напередодні параду у Москві, у якому візьме участь Сі.
Сі Цзіньпін заявив путіну, що їхні дві країни повинні бути "сталевими друзями", і вони пообіцяли підняти співпрацю на новий рівень і рішуче протидіяти впливу Сполучених Штатів.
На переговорах у Кремлі два лідери називали себе захисниками нового світового порядку, в якому більше не домінують США.
У довгій спільній заяві вони заявили, що поглиблюватимуть відносини в усіх сферах, включаючи військові зв'язки, та "посилять координацію, щоб рішуче протидіяти курсу Вашингтона на подвійне стримування росії та Китаю".
У спільній заяві обидві країни заявили, що деякі країни прагнуть "переглянути результати Другої світової війни". Вони назвали себе "головними державами-переможницями" в цьому конфлікті, не згадавши про роль Сполучених Штатів, Великої Британії та багатьох інших країн.
Як мінялося ставлення Китаю до війни рф в Україні
Відпочатку повномасштабної війни рф проти України Китай називав її "конфлікт в Україні, не засуджуючи росію. 24 лютого 2023 року - у річницю вторгнення рф в Украну Китай презентував свій мирний план, який складався з 12 пунктів:
- Повага до суверенітету всіх країн
- Відмова від "менталітету холодної війни"
- Припинення військових дій
- Відновлення мирних переговорів
- Вирішення гуманітарної кризи
- Захист цивільного населення та військовополонених
- Забезпечення безпеки атомних електростанцій
- Зменшення стратегічних ризиків
- Сприяння експорту зерна
- Припинення "односторонніх санкцій"
- Підтримка стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок
- Сприяння післявоєнній відбудові.
У міру зближення Китаю і рф, ці пункти відозмінилися і скоротилися о шести. Зокрема був викреслений пункт про повагу до суверенітету всіх країн.
У серпні 2024 року Китай після консультацій із Бразилією представив новий "мирний план":
- дотримуватись "трьох принципів" для охолодження ситуації: зупинення воєнних дій, незагострення конфлікту і нерозповсюдження його на нові території;
- визнання того факту, що діалог та перемовини – єдиний можливий спосіб вирішення кризи;
- сторони конфлікту повинні уникати нападів на цивільних осіб і цивільні обʼєкти, захищати жінок, дітей та інших жертв конфлікту, а також поважати основні права військовополонених;
- протидіяти використанню ядерної, біологічної та хімічної зброї, запобігати розповсюдженню ядерної зброї та уникати ядерних криз;
- протидіяти збройним нападам на мирні ядерні обʼєкти;
- спільно підтримувати міжнародну співпрацю в енергетиці, фінансах, торгівлі зерном, транспорті тощо, спільно підтримувати безпеку ключової інфраструктури, такої як нафто- та газопроводи, енергетичні об’єкти та підводні оптичні кабелі, а також забезпечувати стабільність глобальної системи постачання.
З 2022 року Сі Цзінпін багато разів зустрічався із путіним і тільки один раз провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським.

Новини рубріки

Китай заявив, що не має наміру разом із росією вести "боротьбу з неонацизмом"
09 травня 2025 р. 16:27

Луганчан запрошують на ярмарок вакансій у Києві та Дніпрі
09 травня 2025 р. 15:32

МЗС країн Євросоюзу зробили крок для створення спецтрибуналу для путіна
09 травня 2025 р. 15:32