вологість:
тиск:
вітер:
Львівська ОВА, підпис російського імператора і виїзд чоловіків за кордон: як відреагували чиновники на розслідування
Львівська ОВА погоджувала виїзд чоловіків за кордон на підставі звернень від неіснуючої громадської організації, яка у своїх листах використовувала логотип російського банку та підпис російського імператора Олександра III (на фото).
Про це йдеться у розслідуванні видання NGL.media.
Видання розслідувало виїзд за кордон у 2022 році позаштатного радника начальника ЛОВА Олексія Шевчука і мешканеця Дніпра 25-річного Артема Лущана. "За три дні Шевчук повернувся в Україну, але не Лущан. Судячи з його соцмереж, він досі живе за кордоном", - йдеться у статті.
За даними журналістів, звернення на виїзд Лущана за кордон було від організації "Гуманітарна надія нації", яка у своїх листах до Львівської ОВА називала себе то громадською організацією, то "українсько-французькою групою".
У Міністерстві юстиції України підтвердили, що така організація не зареєстрована. Її електронна пошта, з якої надсилали листи, наразі неактивна.
Водночас журналісти видання помітили, що ця "Гуманітарна надія нації" у своїх листах до Львівської ОВА використовувала логотип російського "Газпромбанку" та підпис російського імператора кінця XIX століття Олександра III.
"При цьому офіційного листа до ЛОВА ця організація оформила з явною насмішкою, використавши логотип російського "Газпромбанку" та автограф російського імператора кінця XIX ст. Олександра ІІІ. Директором організації теж вказали, схоже перше-ліпше розповсюджене прізвище – Олександр Ніколенко. Лише в Україні живе близько 500 людей з таким ім’ям та прізвищем", - йдеться у статті.
Журналісти стверджують, що загалом протягом осені 2022 року Львівська ОВА отримала п’ять листів від "Гуманітарної надії нації". Накази, якими за підписом голови ЛОВА Максима Козицького схвалювали виїзд за кордон, приймали або того ж дня, або наступного. Виїхати дозволили восьми чоловікам.
Як у Львівській ОВА відреагували на підпис російського імператора
Львівська обласна військова адміністрація прокоментувала розслідування журналістів NGL.media. В офіційній відповіді йдеться, що "обласні військові адміністрації не мають повноважень в сфері контролю за переміщенням громадян через державний кордон, такими функціями наділені ДПСУ та правоохоронні органи".
"Львівська ОВА співпрацювала, співпрацює і буде співпрацювати з правоохоронцями в розслідуванні кожного випадку, аби всі порушники були притягнуті до відповідальності згідно з нормами чинного законодавства", - йдеться у заяві.
В ОВА косвено підтвердили інформацію журналістів, пояснюючи, що на 2022 рік система "Шлях", яка використовувалася для виїзду військовозобов'язаних за кордон у якості волонтерів, "не була технічно адаптована до умов воєнного стану".
"Доступ до ряду реєстрів (зокрема Реєстру громадських об’єднань) був обмежений, не існувало законодавчих обмежень для осіб, які виїжджали як водії, а обсяг запитів вимірювався тисячами щодня. На той момент у держави не було програмного забезпечення, яке б дозволяло перевіряти кожне звернення з необхідною глибиною. І ми, як обласна адміністрація, діяли в рамках тодішнього нормативного поля та наявних технічних можливостей", - пояснили в ОВА.
"Не знімаючи з себе відповідальності, хочемо наголосити – в умовах надзвичайної ситуації можливі окремі порушення. Однак, обираючи між повною зупинкою виїздів (і зривом волонтерської допомоги фронту) та ризиком поодиноких порушень ми обрали друге – щоб армія не залишилась без підтримки", - наголосили в ОВА.

Новини рубріки

Дохід Сіверськодонецької громади з 2021 року скоротився у 2,5 рази – дослідження
01 липня 2025 р. 15:02

Підозру у колабораціонізмі оголосили «першій заступниці міністра будівництва та ЖКГ лнр»
01 липня 2025 р. 14:07