В ЄС, коментуючи історію з НАБУ і САП, нагадали про умови фінансової допомоги Україні

22 липня 2025 р. 16:02

22 липня 2025 р. 16:02


Європейський Союз занепокоєний через нещодавні дії України щодо її антикорупційних інституцій НАБУ та САП.

Про це заявив речник Єврокомісії Гійом Мерсьє, якого цитує "УП".

"Ці органи (НАБУ і САП – ред.) мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості", - сказав він.

Мерсьє наголосив, що ЄС надає Україні значну фінансову допомогу "за умови прогресу в галузі прозорості, судової реформи та демократичного врядування".

"Для вступу України до ЄС необхідна потужна спроможність боротися з корупцією та забезпечити інституційну стійкість. ЄС продовжуватиме стежити за ситуацією та підтримуватиме Україну у дотриманні верховенства права", – заявив Мерсьє.

Водночас він заявив , що Європейський Союз наразі не збирається піднімати питання щодо призупинення фінансової допомоги Україні через дії щодо НАБУ та САП.

За словами Мерсьє, коли йдеться про фінансову підтримку, яку надає ЄС Україні, існує низка систем рішень та механізмів контролю, які теоретично можуть бути застосовані.

"Отже, запобіжні механізми існують. Але побачимо, чи ми взагалі колись до цього дійдемо", – сказав речник Єврокомісії.

Директор НАБУ Семен Кривонос на пресконференції сказав , що ситуація, яка склалася навколо антикорупційних органів в Україні, може вплинути на допомогу від Євросоюзу.

"А от що стосується питань євроінтеграційних, я наголошую, що посилання інституційної спроможності САП та НАБУ, яке включало в себе й посилення незалежності, надання незалежного прослуховування і низку заходів, це все частина плану вступу до Євросоюзу. І надання, зокрема, допомоги ЄС. Чи вплине це? На мою думку, може вплинути. Давайте дочекаємось реакції міжнародних партнерів чи будь-якої комунікації", - сказав Кривонос.

Він закликав президента не підписувати цей закон.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт №12414 , у який сьогодні, 22 липня, внесли правки, що фактично підпорядковують антикорупційні органи НАБУ і САП Офісу генпрокурора.

В ЄС, коментуючи історію з НАБУ і САП, нагадали про умови фінансової допомоги Україні

Джерело: sd.ua