вологість:
тиск:
вітер:
Фіктивний ремонт лікарні в окупованій Станиці Луганській: ексдиректору та підряднику оголосили підозри
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією задокументувала злочинну схему заволодіння бюджетними коштами, які належали Станично-Луганській селищній територіальній громаді.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
Як поінформували в СБУ, підозру у розкраданні коштів отримали колишній керівник комунального підприємства «Станично-Луганська багатопрофільна лікарня» та власник місцевої будівельної компанії.
За даними розслідування, після окупації Щастинського району у лютому 2022 року очільник медичного закладу відмовився евакуюватися на підконтрольну Україні територію та пішов на співпрацю з ворогом. Окупанти «перепризначили» його керувати незаконною «державною установою «Станично-Луганське територіальне медичне об’єднання лнр».
Влітку 2022 року, за даними СБУ, фігурант уклав з будівельною фірмою зі Щастинського району фіктивний договір на нібито проведення ремонтних робіт у приміщеннях лікарні. На рахунки приватної фірми він незаконно переказав понад 5 млн грн з бюджету громади.
«Щоб приховати походження вкрадених грошей, власник комерційної структури перевів їх на інші підконтрольні рахунки під виглядом надання «позик» та оплати за будівельні матеріали. Надалі спільники привласнили бюджетні кошти», - йдеться у повідомленні.
Наразі фігуранти переховуються на тимчасово окупованій території. Обом зловмисникам заочно повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах).
Власник будівельної фірми додатково отримав підозру за ч. 1 ст. 209 КК України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
Досудове розслідування та оперативні заходи проводять співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях спільно з ГУ Нацполіції в Луганській області за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією викрили злочинну схему привласнення державних коштів, які виділялися для компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з Луганщини.
Джерело: sd.ua
Новини рубріки
З російського полону повернули 160 захисників, серед них – 115 оборонців Маріуполя
26 червня 2026 р. 15:47
Для кремінян проведуть додатковий відбір на житлові кредити та збільшать фінансування програми
26 червня 2026 р. 15:18
Екскерівника КП з Луганщини підозрюють у розтраті понад 2,1 млн грн
26 червня 2026 р. 14:20