З полону рф повернули сімох цивільних українців, яких утримували з 2022 року

27 червня 2026 р. 15:04

27 червня 2026 р. 15:04


З російського полону вдалося повернути ще сімох цивільних громадян України, яких росія незаконно утримувала з 2022 року.

За його словами, звільнених українців віком від 35 до 66 років незаконно затримали російські військові під час окупації Маріуполя, а також територій Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей.

«Одного з українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його сини служать у Збройних силах України. Іншого українця – по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення», – повідомив Лубінець.

Зазначається, що серед звільнених також є доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади «Ангели Тайри» в Маріуполі.

Омбудсмен повідомив, що повернення цивільних стало можливим завдяки прямій гуманітарній роботі з Уповноваженою з прав людини рф Тетяною Москальковою, а також за участі Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України та інших органів, які працюють у межах Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Нагадаємо, 26 червня під час обміну з російської неволі повернулися ще 160 українських захисників.

З полону рф повернули сімох цивільних українців, яких утримували з 2022 року

Джерело: sd.ua