Театр чи медакадемія. У Львові дві установи борються за приміщення

30 жовтня 2024 р. 19:42

30 жовтня 2024 р. 19:42


фото: лмр

Від початку свого заснування, а це близько 40 років, Львівський академічний театр імені Леся Курбаса працює в будівлі на вул. Леся Курбаса, 3. Театрали займають лише частину приміщень – 1, 2 та 5 поверхів, які належать місту. Водночас приміщення 3 та 4 поверхів належать Львівській обласній раді, яка віддала їх в користування Львівській медичній академії.

Як йдеться у повідомленні ЛМР, починаючи ще з 1997 року театр періодично звертався до обласної влади з проханням передати їх культурній установі, щоб суттєво допомогло театру нормально функціонувати.

«Нам, академічному театру, для повноцінної діяльності катастрофічно потрібні додаткові приміщення . Ми багато років боремося за те, щоб нам віддали ще 3-ій та 4-ий поверхи цієї будівлі, бо нам потрібні місця для репетицій, для гримерок, для підготовки костюмів та декорацій. Зараз ми більшість костюмів тримаємо у підвальному приміщенні, де сиро і це дуже шкодиться одягу. В нас всього одна гримерка, тому актори і акторки переодягаються всі разом . Немає нормальних репетиційних, зараз у нас для цього лише маленька кімнатка на 5 поверсі. А 3 та 4 поверхи можуть кардинально змінити ситуацію , тому ми вкотре звертаємось до обласної влади з проханням передати ці приміщення театру», – розповів Олег Цьона, директор-художній керівник Львівському академічному театру ім. Леся Курбаса.

Окрім того, між театром та Львівським національним університетом імені Івана Франка укладено договір про дуальну освіту. Це означає, що при театрі постійно вчаться студенти, майбутні актори, які потребують не просто аудиторій для занять, а справжнього театрального простору для практичного навчання.

Станом на зараз театр займає площу близько 750 кв. м і тут працює 53 людини (до порівняння, Театр імені Лесі Українки, де є 65 працівників, має площу понад 6 000 кв. м).

В управлінні культури Львівської міської ради підтверджують, що неодноразово звертались до обласної ради для вирішення цього питання. І у четвер, 31 жовтня,  представники міста та області зберуться для пошуку рішення.

«В попередні роки за кошти міського бюджету ми, як місто, відремонтовали фасад будівлі, облаштованого підсвітку. Театр потребує ремонту і вже працюємо над цим. Це пам’ятка архітектури місцевого значення, на що теж потрібно зважати при будь-якому ремонті. Первинно нам потрібно реставрувати систему опалення, на це вже є проєкт. Будемо поступово рухатись далі, бо нам важливо, щоб театр розвивався», – наголосив Олексій Тарабан, керівник управління культури Львівської міської ради.

Водночас, як пояснив в.о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус, Львівська медакадемія звернулася до ради з проханням дати додаткові приміщення поблизу закладу, що розташований в районі вулиці Дорошенка. Приміщення на Курбаса, 3 найкраще відповідали вимогам академії.

«Всі ми знаємо, що по вулиці Леся Курбаса, 3 – Театр Курбаса. Установа створена наприкінці 1980-х як міський театр Львова, у приміщення на вулиці Курбаса переїхала у 1990-х роках. Поступово театр зайняв 1,2 та 5 поверхи. Тут він діє і сьогодні. На 3-му та 4-му поверхах до цього року діяла обласна установа – Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини. Це ще 600 метрів квадратних. Ми звільнили ці приміщення для тимчасового розміщення класів Львівської медичної академії імені Андрія Крупинського » , - зазначив в.о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус.

За його словами, також надійшло прохання від «курбасівців» передати місту цю площу.

« Ми маємо досвід передачі в оренду обласних приміщень місту або орендування будівель у міської ради. Ця практика цілком прийнятна, тож наші депутатські комісії розглянули таке питання. Водночас маємо дилему: потрібна аналогічна площа для навчання студентів медичної академії.

Не дочекавшись рішення області, 18 жовтня невідомі самовільно змінили замки у наших приміщеннях 3-4 поверхів на вул. Курбаса, 3 та передали ключі представникам театру . Ми відреагували на такий крок, викликали поліцію та змінили замки на інші. Відтак інформуємо, що ця ситуація є нам дуже незрозумілою. Просимо усі причетні сторони діяти в правовому полі та керуватися чинними законами, а не захоплювати чужі приміщення. Розуміємо потребу розширення театру, але також мусимо дбати про студентів нашого обласного навчального закладу. Діти не можуть вчитися надворі» , - додав Андрій Білоус.

Він наголосив, що в майбутньому управління готове повернутися до питання розширення площ Львівського академічного театру.

Театр чи медакадемія. У Львові дві установи борються за приміщення

Джерело: tvoemisto.tv