“Дрогобич має стати містом, де хочеться зупинитися”: яким буде майбутнє громади

08 листопада 2024 р. 19:36

08 листопада 2024 р. 19:36


За ініціативи та участі Активної Громади міста Дрогобича 8 листопада у Дія.Центрі відбувся форум “Партнерство задля стратегічного розвитку Дрогобицької громади". На ньому обговорили напрямки розвитку громади у найближчому майбутньому, як-от: енергоефективність, безбар'єрність, якісна освіта, туризм.

Хто повідомляє: інформація з форуму “Партнерство задля стратегічного розвитку Дрогобицької громади"

У чому суть

Головний висновок форуму: стратегія, за якою розвиватиметься Дрогобицька громада, — людиноцентрична, тому всі її складові мають покращити життя мешканців.

Дрогобич має стати містом, де хочеться зупинитися”, — вважає Володимир Кондзьолка, очільник КУ “Інститут міста”.

Володимир Кондзьолка Автор: Дрогобич.City Володимир Кондзьолка

Саме тому в громаді розробляють Стратегію розвитку до 2030 року, яка включатиме:

  • Енергоефективність, в рамках якої планують скоротити викиди вуглекислого газу на 30%. Це стане можливим завдяки встановленню сонячних електростанцій, утепленню фасадів багатоквартирних будинків і реконструкції дахів. Вже кілька проєктів втілені, а є ще кілька на етапі впровадження.

    Тарас Перхун Автор: Дрогобич.City Тарас Перхун

  • Безбар'єрність: у громаді працюватимуть над усіма її напрямками та залучатимуть до цього місцевий бізнес.

    Олена Меленчук Автор: Дрогобич.City Олена Меленчук

  • Освіта стане ключовим напрямком стратегії, адже зараз 33% роботодавців скаржаться на брак кадрів. У громаді продовжуватимуть впровадження освітньої реформи, яка передбачатиме допомогу школярам у виборі майбутньої спеціалізації.

  • Охорона здоров'я. Дрогобич вже успішно розвивається в цьому напрямку. Місто свого часу було першим, де на практиці почали реформувати систему. Планують активніше розвивати реабілітацію.

  • Туризм: уже активно використовують спільну промоцію, яка дозволяє залучити більше туристів. Також хочуть зберегти солеварню не лише як виробництво, а й туристичний об’єкт.

Енергоефективність, в рамках якої планують скоротити викиди вуглекислого газу на 30%. Це стане можливим завдяки встановленню сонячних електростанцій, утепленню фасадів багатоквартирних будинків і реконструкції дахів. Вже кілька проєктів втілені, а є ще кілька на етапі впровадження.

Тарас Перхун Автор: Дрогобич.City Тарас Перхун

Безбар'єрність: у громаді працюватимуть над усіма її напрямками та залучатимуть до цього місцевий бізнес.

Олена Меленчук Автор: Дрогобич.City Олена Меленчук

Освіта стане ключовим напрямком стратегії, адже зараз 33% роботодавців скаржаться на брак кадрів. У громаді продовжуватимуть впровадження освітньої реформи, яка передбачатиме допомогу школярам у виборі майбутньої спеціалізації.

Охорона здоров'я. Дрогобич вже успішно розвивається в цьому напрямку. Місто свого часу було першим, де на практиці почали реформувати систему. Планують активніше розвивати реабілітацію.

Туризм: уже активно використовують спільну промоцію, яка дозволяє залучити більше туристів. Також хочуть зберегти солеварню не лише як виробництво, а й туристичний об’єкт.

Найбільш зацікавлені у житті та розвитку громади місцеві медіа і громадські організації

Форум став частиною проєкту “Дослідження впливу та внеску громадянського суспільства у процес відновлення та розвитку громад” від Інституту “Республіка” за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation. Напередодні Інститут опитав 23 респондентів, серед яких представники місцевого бізнесу, влади, медіа, громадських організацій і лідери думок. Згідно з результатами, найбільше цікавості до життя та розвитку Дрогобицької громади проявляють місцеві медіа та громадські організації. А ключовими пріоритетами для дрогобичан є якість освіти, медицини, прозорість влади, а також підтримка і збереження культури. Саме тому у стратегію розвитку Дрогобицької громади включили енергоефективність, безбар’єрність, розширення доступу медичних послуг, зміни в освіті, розвиток туризму.

Наталія Малиновська - керівниця проєктів Інституту "Республіка" Автор: Дрогобич.City Наталія Малиновська - керівниця проєктів Інституту "Республіка"

На форумі про здобутки та плани розповіла керівниця ТІЦ Ірина Шимушовська, очільник КУ “Інститут міста” Володимир Кондзьолка, керівник відділу охорони Володимир Чуба, заступниця керівника відділу архітектури Олена Меленчук. Серед запрошених був Юрій Яцків — енергоменеджер Управління інвестицій та економічного розвитку, Перхун Тарас — головний спеціаліст Управління інвестицій та економічного розвитку, а також керівник солеварні Олег Петренко.

Модерувала захід Олена Юркевич з Активної Громади міста Дрогобича.

Що було раніше

24 вересня у Дія.Центрі провели круглий стіл , на якому представили й обговорили проєкт “ Дрогобич Талант Хаб” від “Інститут міста Дрогобича”. Спрезентували конкурс інноваційних STEM-проєктів “Smart-громада” від Донецького національного технічного університету. А також ознайомили присутніх з проєктом “Галицькі мейкери”.

Будьте з Дрогобич .Сity у соцмережах:

💛 Facebook — креативи та обговорення;

❤️ Instagram — відео та цитати.

Реклама

“Дрогобич має стати містом, де хочеться зупинитися”: яким буде майбутнє громади

Джерело: drohobych.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua