вологість:
тиск:
вітер:
«Ситуація катастрофічна». Чому зросли ціни на продукти та що з овочами на Львівщині
фото: Vincent Dörig/ unsplash
В Україні спостерігається підвищення цін. Йдеться, зокрема, про ціни на продукти харчування, медицину, комунальні послуги. Як пояснив «Твоєму місту» експерт аграрного ринку та ексначальник Головного управління сільського господарства та продовольства Львівської ОВА Іван Стефанишин, причинами цього є рівень інфляції, курс долара, війна, логістика та неврожай.
«Загальна ситуація по Україні досить складна, особливо, якщо подивитися на ціни на продукти харчування. Інші види послуг також сьогодні подорожчали: охорона здоров'я, комунальні платежі… Проблема в загальному в нашій економіці, тому що рівень інфляції перевищує заплановані показники десь на 10% . Зокрема, долар, курсова різниця, яка сьогодні є по валюті. А також мають вплив війна, логістика, неврожай у цьому році», - сказав експерт.
За його словами, цьогоріч група овочевих культур постраждала через погодні умови . Це відзначилося на ціновій політиці і ситуація досі є некерованою. Заходи стабілізації не вживаються. Він підкреслив, що зараз спостерігається зміна кліматичних умов і потрібно шукати варіанти, як в таких умовах забезпечувати вирощування овочів.
«У Львівській області картоплі зібрали 1 мільйон 700 тисяч тонн. Якщо порівняти з тією кількістю, яку вживають в області, то ми зібрали лише 25%. Загалом в Україні сільськогосподарське підприємство і фермерське господарство виробили не більше 500 тисяч тонн картоплі, цього не вистачить навіть на місяць споживання в Україні », - пояснив Іван Стефанишин.
Та картопля , яку продають в супермаркетах, вона з великих підприємств. І її ціна зараз зависока - 45 грн за кілограм. Проте на ринках ще є пропозиції в межах 24 грн за кілограм.
Щодо капусти , то експерт каже, ситуація катастрофічна, капусти майже немає, тобто прийдеться обмежити її використання. Ціна також зависока - 30 гривень за кілограм. Ситуація з помідорами, огірками така ж.
«Зараз побудовано все на тепличних господарствах, а вони енергозатратні і не мають високої ефективності. Якщо порівняти з іншими країнами, то в Україні найвища ціна за теплову одиницю. Нам треба шукати варіанти збереження технологій, використовувати нові досягнення, щоб знизити собівартість продукції» , - зазначив Іван Стефанишин.
А ось ціна на моркву вже стабілізувалась. Також за доступну вартість можна придбати цибулю - 15 грн/кг.
Щодо хліба, то хлібопеки заявили, що вони підвищують ціну. Експерт каже, що це характерно для цієї сфери: кожен рік у листопаді-грудні, ціна на хліб росте на 10-15% . До того ж в Україні подорожчали складники для випікання хліба, а 70% продовольчої пшениці експортують.
«Це свідчить про те, що ніхто не контролює ситуацію. Ми можемо залишитись без продовольчої пшениці, якщо не вжити заходів по контролю за експортом» , - впевнений Іван Стефанишин.
Найближчим часом різкого підвищення цін не прогнозують.
«Ми десь вже на піку цін. Ті цифри, які сьогодні є, вони можуть в перспективі бути більшими лише в межах 5-10%» , - підсумував експерт.
Нагадаємо, у
Джерело: tvoemisto.tv
Новини рубріки
Найкраще знає Україну: другокласник із Новояворівська потрапив до Книги рекордів
15 листопада 2024 р. 20:38
Внаслідок падіння дерева в Шептицькому загинув 18-річний юнак
15 листопада 2024 р. 20:15
У Львові відкрили перший рекрутинговий центр 67-ї окремої механізованої бригади
15 листопада 2024 р. 20:15