вологість:
тиск:
вітер:
13.11.2024, 22:42 «Кожен другий мешканець віком від 14 до 35 років відчуває потребу у роботі з психологом чи психотерапевтом» У Львові провели дослідження, яке виявило цінності, зайнятість, міграційні настрої та ос
Основними викликами для молодих людей виявилися питання безпеки та благоустрою громади. Повномасштабне вторгнення негативно вплинуло на життя 86% опитаних: понад половина респондентів відчули зменшення доходів, а половина зазначила, що війна травмувала їхніх рідних чи друзів.
«Неочевидним та бентежним для нас стало те, що лише третина молоді задоволена своїм ментальним здоров’ям. До того ж кожен другий мешканець віком від 14 до 35 років відчуває потребу у роботі з психологом чи психотерапевтом. Ми віримо, що ці та інші знахідки будуть цінними для колег у напрацюванні Стратегії молоді Львова й разом сприятимуть покращенню умов для розвитку нашої молоді», — зазначила засновниця дослідницької агенції Fama Марʼяна Малачівська-Данчак.
Більшість молодих мешканців Львова (56%) не планують емігрувати, проте їхні рішення залежатимуть від безпеки та можливостей для самореалізації. Високо оцінюється свобода вираження у громаді — як національна ідентичність, так і зовнішній вигляд.
Основними цінностями для молоді є заробіток, сім'я, вільний час, друзі, саморозвиток та робота. Рівень довіри до соціальних інституцій залишається низьким: медіа довіряє лише 13%, а Верховній Раді — дві третини не довіряють.
71% молодих людей мають роботу або власну справу, але часто незадоволені рівнем доходів та перспективами. Попри виклики, більшість активно долучаються до благодійних ініціатив, найчастіше у формі матеріальної допомоги.
75% молоді ідентифікують себе європейцями, що впливає на рівень довіри до окремих інституцій та очікування від євроінтеграції. Молоді львів'яни очікують покращення інфраструктури, економіки та політичних процесів після вступу України до ЄС.
Соціально-демографічне опитування показало, що 93% молоді спілкуються в сім'ї українською мовою, 6% — двома мовами, і лише 1% використовують російську.
Джерело: wz.lviv.ua (Львів)«Дослідження є ключовою складовою імплементації титулу Молодіжної столиці Європи 2025, адже воно лягає в основу розробки Стратегії молоді Львова, що стане новим якісним кроком у розширенні можливостей молоді для участі у житті громади. Окрім того, це data based підхід на практиці, коли результати дослідження будуть використані для подальшого планування діяльності у межах МСЄ'25», — каже керівниця Офісу «Львів — Молодіжна столиця Європи 2025» Марія Бовсуновська.
Новини рубріки
Що таке розумна бізнес-телефонія і як вона працює
21 листопада 2024 р. 12:30
У Львові водій сміттєвоза збив пішохода
21 листопада 2024 р. 12:30
На вулиці Володимира Великого у Львові вже вдруге зносять МАФ
21 листопада 2024 р. 12:30