Системність чи некомпетентність? Рух Чесно вдруге за місяць навів недостовірні дані про Львів

20 листопада 2024 р. 11:57

20 листопада 2024 р. 11:57


фото - Сергій Бобра, Гал-Інфо

Дослідження основане на вимогах Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зокрема в розрізі забезпечення прозорості місцевого самоврядування.

Зокрема, як зазначено в Законі, засідання постійних депутатських комісій повинні транслюватись в мережі Інтернет у режимі реального часу, з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному вебсайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.

Як вказали на сайті Руху Чесно , лише п’ять міських рад обласних центрів не публікували відео із засідань своїх комісій до 14 серпня, коли набули чинності  зміни до закону “Про місцеве самоврядування”. Чотири запровадили таке оприлюднення цьогоріч, решта роблять це вже кілька років поспіль.

В досліджені зазначено, що 66% рад транслюють зібрання онлайн. Ролики постфактум викладають Запоріжжя, Суми, Ужгород, Черкаси і частково Львів . Також у відповідній інфографіці зазначають, що Львівська міська рада, розпочала оприлюднювати записи засідань постійних депутатських комісій з 24.12.2020 року.

Як з'ясували в редакції Гал-інфо, наведені дані, стосовно діяльності депутатів у Львові, абсолютно не відповідають реальному стану справ. Ми одразу повідомили про це на Facebook-сторінці громадського руху Чесно, під відповідним дописом, та вказали на помилки і необхідність внести зміни. Однак інформацію досі не відкоригували.

То ж як проводили, своє дослідження в русі Чесно?

Як вдалось з'ясувати, дані стосовно Львова наведені в Чесно, основані на аналізі офіційного сайту Львівської міської ради, який є виконавчим органом місцевого самоврядування у м.Львові ( https://city-adm.lviv.ua/ ). На якому є розділ "Трансляції", де розміщені посилання на Youtube-сторінки трансляцій сесій Львівської міської ради, громадських слухань, депутатських комісій ЛМР, засідань колегій Ради, та архів трансляцій депутатських комісій.

Навіть побіжний аналіз даного сайту вказує на недостовірність аналітики Руху Чесно, оскільки в архіві трансляцій розміщені записи з середини 2017, а не 2020 року як вказали в Чесно.

Але й це не основна помилка аналітиків Чесно.

Сайт Львівської міської ради не є офіційним сайтом депутатського корпусу Львівської міської ради. І відповідно відеотрансляції депутатських комісій на ньому не є обов'язковою опцією з погляду законодавства.

Діяльність депутатів та постійних депутатських комісій ЛМР, як представницького органу місцевого самоврядування , забезпечується на Інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради ( https://www.lvivrada.gov.ua/ ). До якого в Чесно схоже взагалі не дістались, навіть попри наші зауваження.

На інформаційному порталі депутатів ЛМР, публікують графіки засідань, порядки денні та протоколи. Також зазначено, що трансляції засідань постійних комісій можна переглянути на Youtube-каналі lvivrada (що повністю відповідає вимогам Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Якщо переглянути записи в Yo utube, то там збережені записи засідань комісій починаючи з 2016 року. Зазначимо, що засідання ВСІХ постійних депутатських комісій Львівської міської ради (крім випадків передбачених Законом, - ред.) відбуваються в режимі онлайн і їх записи залишаються в доступі одразу після завершення трансляції. Жодних "викладень записів пакетом", як зазначили в Чесно, не здійснюється.

Системність чи некомпетентність? Рух Чесно вдруге за місяць навів недостовірні дані про Львів

Також зауважимо, що це не перший випадок недостовірних даних "аналітиків Чесно". В жовтні була оприлюднена інформація про трансляції сесійних засідань депутатів обласних центрів, в якій було вказано , що Львівська міська рада не проводить онлайн-трансляцій, а викладає записи постфактум. Після втручання журналістів Гал-інфо, дану інформацію на сайті Чесно скоригували та внесли зміни в інфографіку, однак забули вказати що саме виправили в тексті публікації, як того вимагають етичні та медійні стандарти .

Виникає логічне питання, чи взагалі можна довіряти аналітиці від Чесно, адже редакція Гал-інфо в цьому випадку звернула увагу на власний регіон. А також чи це не системна помилка стосовно саме Львова? Що відбувається з цифрами "Чесно" інших обласних центрів тепер також викликає сумнів.

Системність чи некомпетентність? Рух Чесно вдруге за місяць навів недостовірні дані про Львів

Системність чи некомпетентність? Рух Чесно вдруге за місяць навів недостовірні дані про Львів

Джерело: galinfo.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua