вологість:
тиск:
вітер:
У Будинку воїна відбулось представлення ескіз-проєкту створення Національного простору Героїв у Львові
Проєкт розробили львівські архітектори з ініціативи Товариства «Агрокультура Захід».
Відомий львівський девелопер Володимир Женчак, представляючи проєкт, зазначив, що ідея цього архітектурного проєкту стала ініціативою соціально-відповідального бізнесу у відповідь на запит громадськості, а саме потребу створення у Львові місця, яке б символізувало єдність та пам’ять, де родини героїв зможуть знайти підтримку та вшанувати своїх близьких.
«У Львові є Марсове поле, це місце поховання Героїв. Має бути також простір, де родини загиблих воїнів можуть зустрічатись, спілкуватись, думати над створенням позитивних речей», — сказав він.
Простір включатиме довгу прогулянкову алею, яка починається з парку на вул. Чмоли, 1. Цей парк буде облаштовано коштом товариства. Алея, відповідно до затвердженого детального плану території, з’єднає новий Парк пам’яті зі Стрийським парком через прогулянкову Освітню зону (O-zone) Українського католицького університету. Йдучи нею родини загиблих воїнів та всі охочі зможуть помолитись у Храмі Святої Софії. За задумом і пропозицією архітекторів, алея Пам’яті вестиме до амфітеатру в Стрийському парку.
Амфітеатр, який запропоновано модернізувати також коштом «Агрокультура Захід», стане вінцем простору Пам’яті. Саме тут родини військових і всі охочі отримають місце для зустрічей, проведення тематичних заходів та вшанування пам’яті воїнів, адже поруч з амфітеатром пропонується звести Стелу Вшанування з іменами героїв, які загинули під час боротьби з російським агресором. Натомість в негоду родини загиблих зможуть збиратись в майбутньому конференц-залі УКУ.
Новий простір буде доступним також для людей з обмеженою мобільністю. Він матиме сучасну транспортну розв’язку, до нього включено вже наявні велодоріжки.
Володимир Женчак наголосив, що перевагою запропонованого архітектурного проєкту є те, що він враховує і максимально включає вже наявний міський простір, а тому ця пропозиція не потребує значних додаткових капіталовкладень чи інших складних рішень від місцевої влади, тобто вона може бути успішно реалізована в близькій перспективі.
У обговоренні ескіз-проєкту створення Національного простору Героїв у Львові взяли участь рідні загиблих воїнів, а також депутати міської та обласної рад. Вони наголосили на тому, що ініціатива «Агрокультура Захід» є вдалим прикладом розвитку партнерства влади та бізнесу у розв’язанні важливих проблем громади Львова. Адже в час війни для громади на першому місці стоїть завдання допомоги Збройним Силам України, коштів на реалізацію багатьох інших соціальних проєктів вкрай бракує. Разом з тим вони зазначили, що запропонована ідея потребує глибшого обговорення за участю фахівців та громадськості, щоб в її реалізації були враховані потреби та позиції всіх сторін.
На завершення обговорення присутні підтримали пропозицію Володимира Женчака щодо створення ініціативної групи з представників громадськості, а також за участю родин загиблих воїнів на підтримку проєкту створення Національного простору Героїв у Львові. Володимир Женчак, зі своєї сторони, обіцяв максимальне сприяння та підтримку діяльності цієї групи задля втілення цієї ідеї у життя.
Джерело: golossokal.com.uaНовини рубріки
Чоловік, який на 6 днів тому зник з модульного містечка Львова, знайшовся
21 листопада 2024 р. 23:26
росія атакувала Україну ракетою середньої дальності, а не міжконтинентальною балістикою
21 листопада 2024 р. 22:40
У Львові провели акцію на підтримку військовополонених та зниклих безвісти десантників
21 листопада 2024 р. 22:35