Можливості для ветеранів: медичні послуги, працевлаштування та підтримка

27 листопада 2024 р. 21:56

27 листопада 2024 р. 21:56


фото умовне

У середу, 27 листопада, у Львові розпочався міжнародний форум «Ветерани – шлях додому» у рамках якого міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова зустрілася із журналістами та проінформувала про працевлаштування ветеранів, медичні послуги  та реалізацію нових ветеранських просторів, інформує «Твоє місто».

Пілотний проєкт медичної допомоги

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я та Міністерство у справах ветеранів презентували пілотний проєкт підтримки ветеранів на первинній ланці медичної допомоги. Для реалізації цього проєкту у бюджеті на 2025 рік передбачено 226 млн грн.

Які послуги зможуть отримати ветерани

Індивідуальний план обстеження та лікування, скринінг хронічних захворювань, розширену психологічну підтримку, доступ до своєчасних консультацій лікарів-спеціалістів, лікування травм опорно-рухового апарату, реабілітаційні заходи, лікування черепно-мозкових травм, неврологічних порушень, хронічного болю, підтримку в подоланні залежностей, консультування фахівцями із супроводу ветеранів.

Працевлаштування ветеранів

«Міністерство у справах ветеранів активно працює з платформами для працевлаштування, щоб забезпечити пріоритет для ветеранів на вакансіях. Водночас важливо підкреслити, що працевлаштування ветерана – це не благодійність, а пошук кваліфікованого співробітника, здатного виконувати конкретні функції. Тому кваліфікація ветеранів залишається одним з основних питань у процесі працевлаштування., – зазначила вона.

Окрім цього, завершується розробка методичних рекомендацій для роботодавців, які вже мають підрозділи з роботи з ветеранами. Міністерство працює над тим, щоб у великих компаніях впроваджували кращі практики з працевлаштування ветеранів, орієнтуючись на досвід американських компаній. Також проводиться робота з українським ветеранським фондом, з яким підписано меморандум для спільної аналітики та розробки рекомендацій.

Міністерство готове надаватиме підтримку середньому бізнесу, який не має достатніх ресурсів для розробки таких програм самостійно. Одним із напрямків є організація навчальних програм для ветеранів, зокрема в агробізнесі, та перепідготовка у профтехцентрах.

З якими проблемами найчастіше звертаються ветерани

Наталія Калмикова зазначила, що зазвичай проблема полягає в оформленні документів і отриманні пільг. Проте з грудня в Україні запустять автоматичне отримання статусу учасника бойових дій, статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та статусу члена родини загиблих.

«Також ми активно працюємо над створенням єдиної екосистеми для ветеранів. Ми свідомо не почали з розробки окремого додатку для ветеранів, оскільки це лише поверхнева частина. Нам важливо побудувати повноцінну систему, в якій співпрацюють фахівці РДА, Міністерства та самі ветерани. Це дозволить створити єдину екосистему, яка працюватиме в інтересах ветерана і дасть можливість на основі даних приймати рішення на всіх рівнях — державному, обласному, районному», – додала вона.

Ветеранські простори

В Україні планують створити єдині стандартні ветеранські простори в кожному районі країни, які будуть забезпечувати ветеранів та їхні родини всім необхідним для підтримки та реабілітації.  У таких просторах працюватимуть фахівці супроводу і психологи, також там надаватимуть безкоштовну юридичну допомогу.

Крім того, ці простори будуть призначені для організації заходів, де можна буде зустрітися з іншими ветеранами або провести час із родиною. Окрім того, ветерани матимуть можливість займатися спортом у спеціально облаштованих залах.

«Особливістю таких місць стане доступність для родин ветеранів, зокрема для дружин або матерів з дітьми. Діти зможуть гратися в безпечному середовищі, поки батьки отримують необхідну підтримку або займаються іншими справами. Ці простори матимуть єдине брендування по всій країні, що дозволить ветеранам з будь-якого куточка України безпомилково знаходити необхідну допомогу та ресурси» , – зазначила міністерка.

За словами міністерки, кожен ветеран зможе отримати підтримку, яку потребує, незалежно від того, де він перебуває.

На запитання журналістки «Твого міста» що потрібно для створення ветеранських просторів в кожному районі України і яке фінансування держава готова виділити, міністерка відповіла:

«Потрібно визначити конкретні кроки та розпочати реалізацію. Зараз розробляється типовий проєкт, який дозволить запустити такі простори швидко та ефективно. Проте важливо не йти шляхом традиційного будівництва, яке є довгим і дорогим процесом, а застосовувати більш сучасні та полегшені методи будівництва.

Особливу увагу приділять прифронтовим районам, де у ветеранських просторах будуть передбачені укриття, щоб забезпечити їхню безперервну роботу навіть під час тривог. Для реалізації цього проєкту вже закладено 450 млн грн у бюджеті Запорізької області на наступний рік. Однак є можливість залучати додаткові кошти, оскільки, як показує практика, після того, як з’являться перші такі заклади, залучити додаткове фінансування стає значно простіше».

Нагадаємо, в

Можливості для ветеранів: медичні послуги, працевлаштування та підтримка

Джерело: tvoemisto.tv

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua