Історія львівської вулички, яка має багато назв

22 грудня 2024 р. 09:50

22 грудня 2024 р. 09:50


Гуляючи галасливими вуличками нашого мальовничого міста, можна зустріти чимало дивацтв. Редакція сайту lviv-future у цьому матеріалі розкаже про історію однієї з найцікавіших вуличок Львова – вулиці, яка має багато назв.

Історія вулички з великою кількістю назв

Історія львівської вулички, яка має багато назв

Вулиця з багатьма назвами розташувалася в самому історичному серці нашого міста, на перетині вулиці Братів Рогатинців та Валової, у межах Старого міста. До цієї вулиці не приписують жодного з будинків, що тут розташувалися, – всі належать до сусідніх вулиць. Тож, відповідно, ніхто і не живе тут – всіх мешканців забудови на вулиці зареєстровано на вулиці Братів Рогатинців та вулиці Валовій.

Історія цієї вулички у Львові бере свій початок з кінця вісімнадцятого століття. Тоді з назвами вулиці не було жодної плутанини – її називали Бернардинською вищою та Бернардинською поперечною. Таку назву ця вулиця отримала ще в 1871-му році.

Наступною була назва Валова бічна – таку назву вулиця отримала у 1946-му році. Вже в дев’яностих роках минулого століття вулиця отримала свою сучасну назву, і тільки в 2000-х роках вулиця прославилася своїми багатьма назвами.

Вулиця Чапліна, Тарковського, Фелліні чи Бергмана: яку насправді назву носить львівська вуличка з багатьма табличками?

Завітаючи на цю вуличку, ви будете в справжньому ступорі, адже тим, хто не знає точно, невідомо, як насправді називається ця вулиця. Тут висять чимало табличок, згідно з якими, це – вулиця Чапліна, Фелліні, Тарковського, Бергмана, Іллєнка, Параджанова, Трюффо… Причому, це не народні назви і навіть не умовні назви, а реальні назви-таблиці. Всі ці таблиці прикріплені одна поверх іншої на стіні бічного будинку вулиці.

Насправді ж вулиця, згідно з документами, з 1993-го року називається Архівною. Така назва вулиці вибрана невипадково – справа в тому, що Архівна вулиця пов’язана з Львівський обласним архівом, який розташувався в управлінській частині будинку Бернардинського монастиря (або ж – церкви святого Андрія).

Проте всі перелічені вище назви вулиці потрапили на ці таблички невипадково. Справа в тому, що Львів – не просто давнє історичне місто, а ще й культурне та мистецьке місто, де, починаючи з 2006-го року, почали щорічно проводити міжнародний фестиваль незалежного кіно “КіноЛев”.

Одна з родзинок цього кінофестивалю – це щорічний традиційний вибір почесного патрона. Згідно з традиціями, це має бути відомий кінорежисер, який свого часу вклав значну лепту у розвиток світового кінематографу. Так і повелося – щорічно проводять кінофестиваль і щорічно стіни бічного будинку вулиці Архівної поповнюються новими табличками.

До речі, цікавий момент: спробуйте у водія львівського таксі попросити завезти вас на вулицю Чапліна чи на вулицю Фелліні. Цікаво, чи зрозуміє водій, куди вас потрібно завезти?

Підтримайте проект на Patreon

Історія львівської вулички, яка має багато назв

Джерело: inlviv.in.ua