На Львівщині працюють над безбар’єрністю: уже виконано 25 заходів із Національної стратегії

27 грудня 2024 р. 13:48

27 грудня 2024 р. 13:48


Упродовж 2025 року на Львівщині активно працювали над облаштуванням укриттів для маломобільних груп населення, відновленням інфраструктури з урахуванням інклюзивності. Загалом вдалося виконати всі 25 запланованих на цей рік заходів, які входять у план Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Що вдалося зробити.

Хто повідомляє: Львівська обласна військова адміністрація

У чому суть

До 2030 року в Україні має бути повністю виконана Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні. Вона передбачає облаштування безперешкодного середовища абсолютно для всіх громадян країни, щоб кожен мав можливість реалізуватися.

Львівщина повністю виконала 25 заходів у рамках стратегії, які були заплановані на 2024 рік. Максим Козицький , очільник Львівської ОВА пояснив, що саме вдалося зробити та поділився планами на наступний рік: “ Йдеться про облаштування елементів безбар’єрності у спорудах цивільного захисту, закладах охорони здоров’я та освіти, ЦНАПах, автовокзалах, парках і ботанічних садах. Але, щоб Львівська область справді стала областю рівних можливостей для всіх, маємо докласти ще дуже багато зусиль і праці у 2025 році. Безбарʼєрність – це насамперед про світоглядні зміни. Головний внесок у розвиток безбарʼєрності ми як суспільство зробимо лише тоді, коли непохитною нормою стане твердження: всі люди важливі й всі – рівноправні ”.

Що ще заплановано

До 2030 року на Львівщині також хочуть реалізувати всеукраїнський флагманський проєкт «Безбар’єрні маршрути». Він передбачає забезпечення безбар’єрності на таких рівнях:

  • тротуари, пішохідні зони, дороги — тобто вся вулична мережа. Також мають бути облаштовані тактильні плити, світлофори, забезпечені безбар’єрністю парки, перехрестя, дитячі майданчики;

  • усі громадські будівлі та установи — це й медичні та освітні заклади, ЦНАПи, багатоквартирні будинки;

  • об’єкти бізнесу — заклади громадського харчування та торгівлі, аптеки, банківські установи, АЗС, культурні заклади.

тротуари, пішохідні зони, дороги — тобто вся вулична мережа. Також мають бути облаштовані тактильні плити, світлофори, забезпечені безбар’єрністю парки, перехрестя, дитячі майданчики;

усі громадські будівлі та установи — це й медичні та освітні заклади, ЦНАПи, багатоквартирні будинки;

об’єкти бізнесу — заклади громадського харчування та торгівлі, аптеки, банківські установи, АЗС, культурні заклади.

Що було раніше

У Дрогобичі громадський простір є викликом для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Безбар’єрні простори облаштовані точково та мають несистематичний характер. Тож, зважаючи на те, що попит на доступність і безбар'єрність середовища у зв’язку з війною лише збільшується, у місті у листопаді 2023 року створили робочу групу з питань моніторингу безбар’єрності , куди входять 12 учасників, що відповідають за доступність у громаді.

Будьте з Дрогобич .Сity у соцмережах:

💛 Facebook — креативи та обговорення;

❤️ Instagram — відео та цитати.

Реклама

На Львівщині працюють над безбар’єрністю: уже виконано 25 заходів із Національної стратегії

Джерело: drohobych.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua