вологість:
тиск:
вітер:
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА підбив підсумки роботи 2024 року
Створення нових заповідників, залучення міжнародних грантів та запуск сучасних очисних споруд вивели регіон на новий рівень природоохоронної діяльності.
У 2024 році завдяки тісній співпраці з науковцями та природоохоронцями на карті області з’явилося 12 нових об’єктів природно-заповідного фонду площею понад 700 гектарів. Це дозволило збільшити площу заповідних територій до 8,3% і ще більше наблизитися до європейських стандартів збереження природи.
Департамент активно залучав громадськість до екоосвіти. Більше ніж 22 000 людей стали учасниками 1500 заходів, серед яких екологічні уроки, акції, конкурси та майстер-класи. Ці події стали не лише освітнім, а й об’єднувальним майданчиком для тих, хто прагне зробити свій внесок у захист довкілля.
Реалізація масштабних проєктів у сфері очищення води стала ще одним проривом. Нові очисні споруди з’явилися в с. Міженець, с. Давидів та м. Глиняни. Також тривають роботи з будівництва очисних споруд для Центру національно-патріотичного виховання імені Кирила Осьмака в с. Сприня Самбірського району та розбудова очисних споруд Пустомитівської громади. Проклали каналізаційні мережі протяжністю 3911 м.
Окрім цього, залучили понад 5 млн євро грантових коштів на реалізацію 5 проєктів з реконструкції/будівництва очисних споруд та каналізаційних мереж у межах Програми Interreg NEXT «Польща Україна 2021-2027», які реалізовуватимуться у 2025-2026 рр.
Також розпочали більше 100 процедур з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, що дало можливість понад 70 суб’єктам господарювання області отримати рішення про провадження своєї господарської діяльності з використанням безпечних технологій безпечних для довкілля.
Цього року Львівщина зробила ще один важливий крок у цифровізації моніторингу стану повітря. Вперше запрацювала система моніторингу за якістю атмосферного повітря з встановленням 6 автоматизованих станцій моніторингу атмосферного повітря. А саме в м. Шептицький, м. Борислав, м. Стрий, смт Добротвір, с. Сокільники, с. Шабельня Рава-Руської територіальної громади. Загальна вартість проєкту – 10 млн. 981 грн., з них залучені кошти міжнародної технічної допомоги становлять 7 млн. 182 тис. грн.
Ці досягнення не просто поліпшують екологічну ситуацію, а й змінюють ставлення до природи.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Джерело: gazetapo.lviv.uaНовини рубріки
Родина львівського підприємця Мацоли планує забудувати промзону на Сихові
02 січня 2025 р. 15:24
Ще 14 ділянок Львівської області виставлено на торги
02 січня 2025 р. 15:09
Поблизу кордону з Угорщиною затримали чотирьох «туристів»
02 січня 2025 р. 15:09