вологість:
тиск:
вітер:
Суддівський скандал у Львові: нові деталі справи
Вища рада правосуддя надала дозвіл на утримання під вартою колишнього голови Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького. Однак розслідування, що стосується корупційної змови суддів Львівщини, ще триває, а значна частина отриманих хабарів залишається невиявленою.
Про це пише Судово-юридична газета — передає НТА .
30 грудня 2024 року Вища рада правосуддя дала згоду на взяття під варту Бориса Плотніцького, який очолював Львівський апеляційний господарський суд та Західний апеляційний господарський суд у період із 2012 по 2024 рік. Раніше він займав посаду голови Господарського суду Донецької області. У серпні 2024 року суддя вийшов у відставку, але згодом став підозрюваним у справі, пов’язаній із масштабною корупцією.
Суть звинувачень, висунутих Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП), полягає у порушенні ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України, що стосується отримання неправомірної вигоди.
Розслідування тісно пов’язане із корпоративною суперечкою між співвласниками медичної лабораторії «Ескулаб». Три бізнесмени, які володіють акціями компанії, зокрема Станіслав Луговський (43%), Сергій Дядюшко (43%) і Денис Мельник (14%), опинилися в центрі судового протистояння.
Сергій Дядюшко через суд намагався оскаржити рішення про зміну Статуту компанії, яке фактично позбавило його права власності. Паралельно Станіслав Луговський звернувся до суду з позовом про визнання недійсними інших положень Статуту.
Рішення першої інстанції задовольнили обидва позови, що стало поштовхом до апеляційного розгляду. Саме на цьому етапі, за версією слідства, і відбулося втручання суддів.
За даними слідства, тодішній голова Господарського суду Львівської області Василь Артимович разом із Михайлом Юркевичем та Борисом Плотніцьким вступили у змову для забезпечення вигідного для однієї зі сторін рішення. Підприємцю, який прагнув скасувати рішення першої інстанції, запропонували «послугу» за $1 млн. Утім, суддям вдалося отримати лише $75 тис., з яких $7,5 тис. було знайдено у Михайла Юркевича під час обшуку.
Згідно з даними слідства, Борис Плотніцький, обіймаючи раніше посаду голови Західного апеляційного господарського суду, мав за винагороду вплинути на суддів двох колегій цього суду.
16 і 28 жовтня Плотніцький особисто був присутній на зустрічах між Василем Артимовичем і Станіславом Луговським.
Примітно, що вже 4 листопада 2024 року колегія суддів Західного апеляційного господарського суду у складі Оксани Зварич, Ірини Малех та Ірини Панової відхилила апеляційну скаргу Сергія Дядюшка, який намагався оскаржити окремі пункти Статуту лабораторії «Ескулаб».
Однак 24 листопада інша колегія суддів цього ж суду, до складу якої входили Ганна Орищин, Наталія Галушко та голова суду Максим Желік, відмовила у задоволенні апеляційної скарги Станіслава Луговського.
Під час слухання 12 грудня, де розглядалося клопотання про дозвіл на тримання під вартою Михайла Юркевича, представник САП не зміг впевнено заявити, чи здійснювався безпосередній вплив на суддів при ухваленні зазначених апеляційних рішень.
«Ймовірно вплив на суддів апеляційного суду відбувся, намір був точно», – заявив прокурор під час одного із засідань.
Під час обшуків було знайдено лише частину отриманого хабара – $20 тис. у однієї із суддів Західного апеляційного господарського суду. Доля решти грошей поки що залишається невідомою.
Слідство триває, і ця справа вже стала однією із найбільш резонансних у судовій системі України за останні роки.
Підтримайте проект на Patreon
Джерело: inlviv.in.uaНовини рубріки
На кордоні з Польщею виявили в обшивці авто понад 400 айфонів
08 січня 2025 р. 09:59
У Новояворівську провели фестиваль різдвяних традицій «Древо галицького роду»
08 січня 2025 р. 09:36
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 41 штурм
08 січня 2025 р. 09:36