Наразі жодного випадку метапневмовірусу на Львівщині не зареєстровано

09 січня 2025 р. 11:53

09 січня 2025 р. 11:53


Кожного року з жовтня по квітень відзначається епідсезон захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко пояснила , що це означає, що у цей період більше число людей звертається зі симптомами застуди до медичних працівників. Серед них частина людей проходить лабораторні дослідження і таким чином стає відомо, які віруси циркулюють на території Львівщини та загалом України.

“Зокрема, від початку епідсезону, з жовтня 2024 року і до сьогодні, зафіксували циркуляцію вірусу грипу А, вірусу грипу Б, парагрипу, аденовірусу, риносинцитійного  вірусу, риновірусу. Жодного випадку метапневмовірусу поки що зареєстровано не було, але метапневмовірус входить до числа респіраторних вірусів, які кожного року циркулюють і на теренах Львівської області, і на теренах України”, – розповіла Наталія Іванченко.

Інфікуватись метапневмовірусом можна так само як й іншим видом вірусу, тобто при спілкуванні з людиною, яка хвора і виділяє вірус під час розмови, кашлі, чханні тощо. Період від моменту потрапляння збудника в організм людини до появи перших ознак хвороби становить 3-6 днів. А сама тривалість хвороби може бути від 7 до 10 діб.

Перебіг хвороби може бути різним і залежить від опірності організму та роботи імунної системи. Важко перебігає метапневмовірус у людей, які перенесли пересадку органів, які приймають препарати, які пригнічують роботу імунної системи, у дітей до 5 років і у людей, які старші 60 років. Тому у когось хвороба може викликати закладеність носа, запалення гортані, трахеї, бронхів, натомість у когось – запалення легень, пневмонію.

Метапневмовірус спричиняє у світі 5% випадків всіх гострих респіраторних вірусних інфекцій, а також 12% усіх зареєстрованих пневмоній. За словами Наталії Іванченко, це свідчить про те, що хвороба не є новою і кожного року її виявляють зокрема на Львівщині. Станом на зараз, в Україні зареєстровано 13 лабораторно підтверджених випадків метапневмовірусу. Проте неможливо сказати точну кількість хворих, адже не усі громадяни звертаються по медичну допомогу у випадку захворювання.

"Ми не очікуємо епідемії метапневмовірусу, тому що цей вірус широко вже розповсюджений і ми з вами вже з ним зустрічалися і маємо до нього імунітет. Так, він короткотривалий, але імунна пам'ять є", - зазначила Наталія Іванченко.

Вакцини від метапневмовірусу наразі немає, проте існують заходи профілактики, яких слід дотримуватись. Зокрема, не слід підходити до людини з ознаками застуди ближче, ніж на 1 метр; рекомендується якомога частіше мити руки, провітрювати приміщення, вживати вітамінізовану їжу, раціонально харчування тощо. Якщо людина вже має ознаки застуди, їй слід залишатись вдома для уникнення поширення вірусу та звернутись до сімейного лікаря. Якщо ж у когось розлади стану здоров’я настали раптово, то слід викликати екстрену медичну допомогу.

Наразі жодного випадку метапневмовірусу на Львівщині не зареєстровано

Джерело: galinfo.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua