вологість:
тиск:
вітер:
Львівський центр екстреної медицини пояснив, чому «швидка» не таксі та чи будуть платні виклики
Керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько розповів про можливість впровадження платних викликів на номер «103» і пояснив Еспрессо.Захід, чому «швидка допомога» не завжди приїжджає до пацієнтів із високою температурою.
З 1 січня в Україні почала діяти постанова уряду, яка регулює питання платних послуг у державних і комунальних медичних закладах. Чи планують запроваджувати платні виклики «швидкої допомоги», та на які саме виклики виїжджають медики, пояснив очільник центру Андрій Васько.
Екстрена медична допомога: хто може її отримати безкоштовно?
Згідно з Конституцією України, Законом «Про екстрену медичну допомогу» та програмою медичних гарантій, екстрена медична допомога надається безкоштовно всім громадянам. За ці послуги вже заплатила держава.
Васько наголосив, що екстрена медична допомога – це комплекс заходів для порятунку життя. Усі виклики на «103» класифікують за чотирма категоріями:
Що входить до критичних та екстрених викликів?
Критичні виклики включають:
- зупинку серця чи дихання;
- важкі ДТП, пожежі, утоплення;
- анафілактичний шок, сильні кровотечі.
На екстрені виклики, як-от інсульти, інфаркти чи гіпертонічний криз, «швидка» прибуває протягом 20 хвилин. Інші випадки, наприклад, підвищена температура чи легке нездужання, диспетчер рекомендує вирішувати консультацією сімейного лікаря.
Чи буде запроваджено платні виклики?
Центр екстреної медицини Львівщини не має ресурсів для обслуговування платних викликів. За словами Андрія Васько, їхній пріоритет – критичні та екстрені ситуації.
Пацієнтам, які хочуть викликати медиків за гроші, пропонують звертатися до приватних чи державних закладів, що надають платні послуги. Сам центр виконує міжгоспітальні перевезення поранених цивільних та військових і транспортування пацієнтів до ЄС.
Як часто зловживають викликами «швидкої»?
За словами доповідача, до центру щодня надходить близько 2000 викликів, із яких лише 30% потребують виїзду бригади. З них у лікарні госпіталізують половину – близько 300 осіб. Решта викликів часто є непрофільними або не потребують термінового втручання.
«Екстрена медична допомога – це не таксі і не амбулаторна консультація вдома. Це порятунок життя», – зазначив керівник.
Зарплати медиків: чи вистачає фінансування?
Центру вдалося встановити конкурентні зарплати:
- водії (медичні техніки) отримують від 16 до 19 тис. грн;
- парамедики – від 19 до 25 тис. грн;
- лікарі – від 25 тис. грн.
Проте, за словами Васько, ці зарплати не завжди відповідають навантаженню та ризикам, особливо у воєнний час.
Джерело: golossokal.com.uaНовини рубріки
Виробництво цукру на Львівщині зросло на 5 %
15 січня 2025 р. 04:39
Завтра Львів попрощається із трьома захисниками
15 січня 2025 р. 03:33