Працівники стали заручниками незаконних дій власника МАФу в центрі Львова

03 лютого 2025 р. 13:43

03 лютого 2025 р. 13:43


Як йдеться у повідомленні, у 2009 році Львівська міська рада надала дозвіл ТзОВ «Квіткова перлина нова» на встановлення тимчасового квіткового павільйону без права будівництва капітальної споруди. Договір оренди землі, на якій розміщений об'єкт, завершився у 2019 році, і, як з’ясувалося, ТзОВ «Квіткова перлина нова» всупереч закону в Миколаївському районному суді зареєструвало право власності на цей павільйон у центрі Львова.

У звʼязку з цим юридичний департамент Львівської міської ради подав позов до суду про скасування права власності на павільйон та приведення ділянки у відповідність.

Апеляційний суд своїм рішенням від 28 січня підтвердив незаконність реєстрації права власності на обʼєкт, а підприємство зобов’язане демонтувати самочинно встановлену капітальну споруду.

«Безперечно, ми розуміємо складність ситуації для працівників, які стали заручниками незаконних дій власника ТзОВ «Квіткова перлина нова». Однак закону повинні дотримуватися всі.  Місто дало в оренду земельну ділянку і дозвіл на встановлення тимчасової споруди для здійснення торгівлі квітами. Жодним чином не дозволялося будівництво на цій ділянці капітальних споруд. Натомість підприємець обдурив місто і зареєстрував у Миколаївському районному суді право власності на цей обʼєкт, чого не мав права робити.

Після цього підприємець звернувся до Львівської міської ради, щоб йому продовжили право на оренду земельної ділянки під цим майном. З його боку це нечесно, тим більше що він поставив у заручники ще й добросовісних підприємців, які працюють у цьому павільйоні. І коли буде стояти питання про демонтаж цього павільйону, саме підприємець має дати відповідь людям, які працюють у ньому, чому так сталося», – наголошує директорка юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

У департаменті економічного розвитку Львівської міської ради додають: ситуація із павільйоном на просп. Чорновола – не поодинока, але місто жорстко реагуватиме на всі подібні випадки.

«Місто передає земельні ділянки під тимчасові споруди в оренду, але важливо розуміти: дозвіл на них не є пожиттєвим. Деякі власники, замість чесного ведення бізнесу, використовують сумнівні схеми для отримання права власності на громадську землю. Це руйнує стосунки з містом і підставляє добросовісних підприємців. Ми будемо жорстко реагувати на всі спроби незаконного привласнення майна громади»», – наголошує директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Інна Свистун.

Разом з тим місто дбає про чесних підприємців і збереження робочих місць. Наприклад, квітникарі біля Галицького ринку продовжать роботу – департамент економічного розвитку провів з ними не одну зустріч, щоб знайти для них гарне місце та створити належні умови для їхньої діяльності. Відтак підприємці вже виготовляють нові дерев’яні прилавки для продажу квітів. Вони отримають змогу вести бізнес у комфортних умовах, а міський простір стане естетичнішим та впорядкованішим.

Працівники стали заручниками незаконних дій власника МАФу в центрі Львова

Джерело: galinfo.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua