У Львові розробили схему екомережі

20 лютого 2025 р. 21:53

20 лютого 2025 р. 21:53


У Львівській громаді виокремили 5 основних екокоридорів, які будуть забезпечувати природню міграцію рослин та тварин в межах громади.

Таку екологічну мережу у Львові розробили вперше на замовлення управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради.

Як пояснила керівниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Галина Микітчак, екологічна мережа описує та дає розуміння, які території є ключовими, як об’єкти природо-заповідного фонду, а які потребують охорони і зв’язку для міграції рослин і тварин в межах цих територій.

В межах громади виділено 5 основних екокоридорів:

  • Брюховицький;
  • Білогорщинський;
  • Знесенсько-Кортумівський;
  • Головний;
  • Кривчицький.

Усі вони забезпечують зв’язок для міграції тварин та рослин.

«До екомережі увійшли як території природно-заповідного фонду, так і території, які мають цінність для природної міграції рослин і тварин в межах екокоридорів. Це зокрема прибережні захисні смуги і садівничі ділянки.

В межах міста особливу цінність має одноповерхова забудова з присадибними ділянками, а в сільській місцевості більш цінні лісосмуги та лісонасадження, прибережні території, де мають змогу розвиватись природні біоцинози – сукупність живих істот в межах однієї екосистеми», – розповіла Галина Микітчак.

Екомережа Львівської громади є складовою ширшої екомережі області. Розвиток екомережі Львова допоможе в плануванні розвитку громади загалом.

«Ця концепція показує, які території є важливими для збереження та  формування природного зв’язку. Ми не кажемо, що така ділянка має бути об’єктом природо-заповідного фонду, але вона може використовуватись для міграції чи є цінною для розвитку і збереження природних територій, тому в її межах треба зберегти зв’язки. Бо навіть довкола підприємств є захисні смуги, які мають функцію екокоридорів місцевого рівня, які можуть зберегти зв’язки природньої міграції», – розповіла Галина Микітчак.

Схему екологічної мережі розробили ще у 2023 році, вона пройшла громадські слухання у 2024 році, а сьогодні, 20 лютого, її прийняли на сесії Львівської міської ради. Схема екологічної мережі є складовою Комплексного плану просторового розвитку громади.

Leopolis.news

У Львові розробили схему екомережі

Джерело: leopolis.news

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua