Особливості сурогатного материнства

22 лютого 2025 р. 19:08

22 лютого 2025 р. 19:08


Сурогатне материнство – це можливість для людей, які не можуть мати дитину, отримати своє біологічне маля. Процедура є цілком законною в Україні, а тому регулюється Цивільним і Сімейним Кодексами, іншими нормативно-правовими актами.

Сурогатне материнство - шанс для безплідних батьків

Спершу треба розібратись, що таке сурогатне материнство . Ця процедура – один із методів допоміжних репродуктивних технологій, що надає шанс безплідним парам стати батьками. Процес передбачає виношування та народження дитини жінкою (сурогатною матір'ю), яка після пологів передає дитину біологічним батькам.

Переваги сурогатного материнства:

  • Можливість мати генетично рідну дитину. Для пар, які не можуть самостійно виносити або народити, сурогатне материнство дозволяє їм мати біологічно споріднене маля
  • Високий відсоток успішних вагітностей. Процедура екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) та імплантація ембріона сурогатній матері часто призводять до успішної вагітності. Це відбувається навіть у випадках, коли інші методи лікування безпліддя були неефективними.
  • Участь у процесі вагітності. Біологічні батьки мають можливість перебувати поряд з сурмамою на всіх етапах вагітності: від перенесення ембріона до народження дитини. Це сприяє встановленню емоційного зв'язку з майбутнім малям.

Всі відносини між батьками та сурмамою регулюються нормативно-правовими актами. Відповідно до Цивільного Кодексу, складають договір, де прописані права кожної зі сторін. Це захищає права майбутньої дитини, її генетичних батьків та сурогатної мами.

Вимоги до сурогатних мам

Щоб стати сурогатною мамою, треба відповідати деяким вимогам . Вони стосуються фізичного та психологічного здоров’я, а також юридичних аспектів.

Фізичне здоров’я

Стан здоров’я сурогатної мами дуже впливає на дитину. Тому перед тим як підписувати контракт, зазвичай проводять повне обстеження. Оцінюють наступні критерії:

  • репродуктивне здоров’я: має бути гарна гінекологічна історія, без тяжких захворювань та мертвонароджених дітей;
  • фізичне здоров’я: має бути гарна фізична форма та відсутні протипоказання для вагітності та пологів, допускається наявність лише одного кесарського розтину;
  • спосіб життя: майбутня сурогатна мама мусить не мати жодних шкідливих звичок, наприклад, паління, вживання наркотиків або алкоголю;
  • резус-фактор: краще за все, якщо він позитивний, бо через негативний резус-фактор може бути конфлікт з ембріоном.

Загалом роблять аналізи крові та сечі, обстеження на спадкові та генетичні захворювання. При необхідності або за побажанням майбутніх батьків назначають інші медичні перевірки.

Психологічне здоров’я

З сурогатними мамами гарантовано працюють психологи. Фахівці визначають, чи може жінка стати сурмамою, чи розуміє, що дитина не її та після пологів треба віддати маля біологічним батькам.

Після народження також жінку може супроводжувати психолог, щоб впоратись з післяпологовою депресією та розлукою з дитиною.

Юридичні аспекти

Сурогатне материнство в Україні повністю законне. Тому до жінки, яка бажає стати сурмамою, висувають багато вимог:

  • вік – від 18 до 39 років;
  • наявність хоча б однієї народженої та здорової дитини;
  • громадянство України;
  • згода чоловіка, якщо майбутня сурмама перебуває у шлюбі.

Також між майбутніми батьками та сурогатною мамою всі відносини строго регламентовані та прописані в договорі.

Як проводиться процедура?

Сурогатне материнство, як будь-яка процедура, відбувається в декілька етапів:

  • Пошук кандидатів. Майбутні батьки зможуть самостійно знайти сурмаму або звернутись до нашого центру.
  • Перевірка сурмами. Жінку перевіряють на відсутність будь-яких захворювань та психологічне здоров’я.
  • Укладання договору. Подружжя та домовляються про певні умови, які потім прописують у контракті. Його підписують обидві сторони.
  • Медичні процедури. Збирають генетичний матеріал біологічних батьків, потім з нього вирощують ембріон. Далі його пересаджують сурмамі та перевіряють через кілька тижнів на наявність вагітності. Якщо все добре, починається виношування, яке закінчується пологами.
  • Реєстрація дитини та оформлення батьківства. Після пологів

Звертайтесь до центру Артеміда. Наші фахівці зможуть відповісти на всі ваші запитання. Вони пояснять різні юридичні аспекти та допоможуть підібрати сурмаму, згідно з вашими побажаннями. Залиште вашу заявку на сайті, а ми зв’яжемося з вами.

Особливості сурогатного материнства

Джерело: galinfo.com.ua