вологість:
тиск:
вітер:
“Очі війни”: у Львові презентували міжнародну фотовиставку
Фотовиставку “Очі війни” презентували у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького. Цей довгостроковий мультидокументальний соціальний проєкт ініціював і реалізував Польський пресклуб (Polski Press Club). У межах виставки представлено світлини польських фотографів про російсько-українську війну.
“Впродовж трьох років війни відбулися великі зміни у суспільстві. Кожен із нас докладає свою цеглину допомоги та підтримки. Сьогоднішня зустріч є підтвердженням, що нас об’єднує Правда і Справедливість”, – зазначили під час відкриття організатори виставки.
Загалом до проєкту увійшли 28 фотографій відомих польських воєнних фотографів: Марека М. Березовського, Войцеха Ґжендзінського, Аґати Ґржибовської, Патрика Ярача, Томаша Лазаря, Мацека Набрдаліка, Єнджея Новіцького та Мацея Станіка. На виставці у Національному музеї можна побачити 12 з них. Як зазначають організатори, польські фотографи висвітлюють українсько-російське протистояння з перших днів повномасштабної війни. Тож важливо також, що ці світлини раніше були опубліковані у провідних світових медіа та розповідали іноземній аудиторії про реальні події війни в Україні.
Зокрема, як повідомляють “Фотографії старого Льова”, прем’єра проєкту відбулася 23 лютого 2025 року у Варшаві, на Краківському передмісті, напередодні третьої річниці російської агресії проти України. Фотовиставку відтоді демонстрували у багатьох містах Польщі та по всьому світу, зокрема в Афінах, Шанхаї, Загребі, Дюссельдорфі та на Кіпрі.
“Очі війни” – це кадри про сприйняття трагедії, які несе війна… Це про людей, які вміють жити там, де цинічно править смерть. Це проєкт про силу духу, відвагу дивитись у вічі тим, чиї очі пережили окупацію, полон, тортури”, – розповіли під час відкриття проєкту.
Особисто на виставку завітав польський фотограф Патрик Ярач. Його світлина, яка є титульною для цього проєкту, стала світлиною року UNICEF. Протягом трьох років Патрик Ярач документує наслідки російсько-української війни, зокрема, робив фотографії у Бучі, Ізюмі, Бахмуті та інших населених пунктах, які постраждали від війни.
“Часто я дивлюся на свої світлини і в мене виникає думка, що це – ніби кадри страшного фільму. Часом, у якісь моменти, важко повірити, що на фото – наш світ”, – розповів Патрик Ярач.
Триватиме виставка від сьогодні, 3 квітня, до 4 травня 2025 року у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького, що за адресою: просп. Свободи, 20.

Новини рубріки

Майно і дохід заступниці голови Львівської ОВА: що задекларувала Христина Замула
04 квітня 2025 р. 21:45

Прокурора Львівщини затримано за вимагання хабаря у 5 тисяч доларів США
04 квітня 2025 р. 21:45

В бою з окупантом загинув житель Великих Мостів Андрій Колачник
04 квітня 2025 р. 21:39