Український ринок медіаграмотності потребує суттєвих змін

15 квітня 2025 р. 16:13

15 квітня 2025 р. 16:13


Дослідження ринку медіаграмотності тривало від листопада 2024 до березня 2025 року. Його основна ціль — підвищити ефективність зусиль учасників ринку в формуванні критичного мислення та інформаційної стійкості українців.

За результатами дослідження темпи формування медіаграмотності в українців не відповідають сучасним викликам, і якщо ринок буде йти як йде, то зі зростанням викликів ефективність зусиль знижуватиметься.

Більшість інформаційних продуктів зараз орієнтована на аудиторію, що вже має сформований запит, а не на масовий сегмент. Окрім того, одним із головних викликів експерти назвали відсутність єдиної “рамки знань” — чіткого розуміння, які саме навички та знання мають бути у середньостатистичного українця на різних етапах життя.

Найпоширенішими типами продуктів у період 2020-2024 років на українському ринку медіаграмотності є спеціальні кампанії з популяризації медіаграмотності, тренінги, семінари, лекції, навчальні курси тощо. На думку експертів, на майбутнє потрібно інтегрувати медіаграмотність у повсякденне життя українців, зокрема через освіту та культурні продукти.

“Інформаційна стійкість України полягає у виконанні трьох заходів: боротьба з дезінформацією через закриття ворожих майданчиків, через створення власного контенту і медіаосвіта. Тільки в поєднанні цих трьох елементів можна побудувати інформаційну систему, яка буде більш-менш стабільна”, - зазначив Ігор Соловей, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Український ринок медіаграмотності потребує суттєвих змін

На основі даних дослідження рекомендують розробити оновлення стратегії розвитку медіаграмотності в Україні та визначити її місце у національній безпеці країни.

Український ринок медіаграмотності потребує суттєвих змін

Джерело: galinfo.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua