вологість:
тиск:
вітер:
Євро вже більше 47 грн, а долар впав: що робити з валютними заощадженнями
У вівторок, 15 квітня, Національний банк встановив курс 47,027 грн за один євро. Це рекордне подорожчання після минулорічного вересневого показника 46,2 грн за євро. У комерційних банках купити один євро сьогодні можна в середньому за 47,35 грн. Водночас долар, в якому багато українців звично зберігають заощадження, дещо впав в ціні.
Чому євро б’є рекорди
А євро суттєво подорожчав до долара за минулий місяць. За даними Європейського центрального банку, 14 березня один євро коштував 1,089 долара, а 14 квітня – 1,138, що на 4,5% більше.
На ситуацію передусім впливає непрогнозована політика президента США Дональда Трампа . Заступник директора з торгівлі цінними паперами інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса говорить, що відбувається глобальне перетікання капіталу і перегляд ролі США як «тихої гавані».
Що робити із заощадженнями в доларах
Експерти кажуть, що українцям не варто бігти міняти долари на євро, адже курс долара ще багато разів буде різко змінюватися. У довгостроковій перспективі можна поступово переводити заощадження в євро, та, звісно, не всі.
Найкраще, диверсифікувати заощадження – тобто зберігати їх у різних основних валютах: в доларах, євро і гривні. Також бажано зберігати їх не в готівці, а в інструментах, що здатні зменшити вплив інфляції, що стосується не лише гривні, а й долара та євро. Наприклад, це можуть бути державні облігації в гривні, доларах та євро.
Прогноз до кінця весни
Зміцнення євро, ідеться на сайті Kurkul.com , окрім непередбачуваності США, також пов’язане з іншими факторами:
- обмежена пропозиція валюти на внутрішньому ринку через попит від імпортерів та сезонне зниження надходжень валютної виручки;
- податковий період та ліквідність.
Імовірні три сценарії розвитку подій:
- базовий – ринок стабілізується після стрибка і євро залишиться в нинішніх межах;
- альтернативний – через геополітичну напругу євро може подорожчати ще;
- оптимістичний – стабілізація світових ринків та валютні надходження від міжнародних партнерів України призведуть до тимчасового зниження курсу євро до гривні.
Ці прогнози стосуються перспективи в 1-1,5 місяці.
