вологість:
тиск:
вітер:
У Нью-Йорку приготували паску з борошна з деокупованої Харківщини
Захід, організований в рамках міжнародної кампанії Soul of Soil 2.0, мав на меті привернути увагу до важливості гуманітарного розмінування в Україні та продемонструвати конкретні результати міжнародної підтримки.
У легендарному бруклінському ресторані «Веселка» дипломати, підприємці, меценати та лідери громадської думки зібралися, щоб спільно приготувати паску з борошна, виготовленого з зерна, зібраного на розмінованих полях Харківської області. У заході взяли участь Заступник Генерального секретаря ООН Хаолян Сюй, представники постійних представництв при ООН Німеччини, Японії, Італії, Республіки Корея, Хорватії, Данії, а також в.о. Постійного представника України при ООН Христина Гайовишин та керівниця благодійного фонду Razom for Ukraine Дора Хомяк.
Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України зазначила, що гуманітарне розмінування є глобальним викликом, особливо враховуючи роль України як колишнього годувальника 400 мільйонів людей у світі. Вона підкреслила, що експорт українського зерна до 57 країн, включаючи країни, що розвиваються, є прямим результатом підтримки гуманітарного розмінування. Символічно, що борошно для заходу надав український виробник, який закуповує зерно на деокупованих та прикордонних з росією територіях і експортує його до США.
Україна залишається найбільш потенційно замінованою країною у світі, з 139 тисячами квадратних кілометрів замінованої території, дві третини з яких – родючі поля. Завдяки спільним зусиллям вже розміновано та повернуто до використання 35 тисяч квадратних кілометрів.
Заступник керівника ПРООН Хаолян Сюй підкреслив важливість партнерства в ініціативі «Душа землі 2.0» та наголосив на руйнівному впливі вибухонебезпечних предметів. Він зазначив, що проєкт демонструє взаємозв'язок між землею, людьми та традиціями, а ПРООН залишається відданою підтримці України в розмінуванні завдяки внескам багатьох країн та Європейського Союзу.
Учасники заходу також дізналися історію борошна, виготовленого з пшениці з північної Харківщини, а також зерна з прикордонних сіл Чернігівщини та Сумщини. Заступник Постійного представника України при ООН Христина Гайовишин наголосила, що розмінування – це не лише очищення землі, а й відновлення життя та бізнесу на звільнених територіях, а зерно, яке подолало шлях до Нью-Йорка, стало символом спільних зусиль для відновлення світової продовольчої безпеки.
Ведучою заходу була українська комунікаційниця Тетяна Ніколенко, а майстер-клас провела шеф-кухарка ресторану «Веселка» Олеся Лев. Захід відбувся за підтримки ресторану «Веселка» та благодійного фонду Razom for Ukraine. Керівниця фонду Дора Хомяк підкреслила, що такі події розповідають історії стійкості через культуру та традиції, нагадуючи світові про незламність українців.

Новини рубріки

Суд залишив під вартою одеського ексвоєнкома Борисова до 18 травня
16 квітня 2025 р. 15:55

Не позичайте гроші: п’ять головних заборон Чистого четверга
16 квітня 2025 р. 15:53