Винниченка пропонують перейменувати на вулицю короля Михайла Корибут-Вишневецького

20 квітня 2025 р. 17:37

20 квітня 2025 р. 17:37


Королівському Львову – вулицю короля

На оприлюднений в ЗМІ заклик голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького щодо пропозиції перейменування вулиці Володимира Винниченка у Львові вже відгукнулися небайдужі львів’яни.

Про це пише Четверта студія .

Відомий історичний письменник Олег Пилипенко звернувся до Львівської міськради з листом-пропозицією: перейменувати вулицю Володимира Винниченка на вулицю короля Михайла Корибут-Вишневецького! Та просить львів’ян підтримати його пропозицію.

«Львів – місто королівське! Його засновником є король Данило Романович (відомий для сучасників як Данило Галицький, хоча Галичина була на той час провінція короля та знаходилася на землях сучасної Румунії та Молдови). Місто двічі було у складі королівств та має дуже багату історію.

Львів перебував у складі щонайменше 9 держав. Та щоб підкреслити історичний спадок міста, який сягає королівської доби, пропоную вулицю Володимира Винниченка перейменувати у вулицю короля Михайла Корибут-Вишневецького!», – коментує своє рішення краєзнавець Олег Пилипенко.

Цікаво, що помер представник старого князівського роду Вишневецьких, гербу Корибут, Михайло Вишневецький у Львові (Палац латинських архієпископів, тепер Площа Ринок, 9). Під час причастя перед Хотинською битвою, 10 листопада 1673 року — як показав розтин — через виразки в шлунково-кишковому тракті, що було викликане стресом. Хоча є версія, що через отруту. Раніше, вже мало місце декілька спроб вбити небажаного для магнатів та ворогів Речі Посполитої Русь Литва монарха: “за допомогою отрути та стілету”.

Після панахиди серце 33-річного Михайла КорибутаВишневецького було поховане в Камаддолійському монастирі у Варшаві, а ось нутрощі — в Латинському соборі Львова!

«Саме король Михайло дуже вдало реформував військо і назбирав у скрутні часи для Батьківщини, гроші на війну з османами. З часів Корибута Вишневецького, залишилося більше державотворчих документів, ніж з часів правління його попередника Яна Казиміра та наступника Яна Собеського, хоча обидва просиділи на троні набагато більше, ніж король Михайло.

Також слід відзначити, що Михайло Корибут особисто брав участь у багатогодинних сеймах та засіданнях, підтвердження чого легко знайти у численних спогадах і офіційних документах тогочасних послів і сенаторів. Невтомно працював заради зміцнення своєї держави.

Винниченка пропонують перейменувати на вулицю короля Михайла Корибут-Вишневецького

Що правда ціна для досягнення короля-реформатора, виявилася надто високою. Не дивлячись на свій молодий вік, Михайло Корибут-Вишневецький заплатив за це власним здоров’ям та життям. А на додачу отримав свій власний хрест – хрест забуття, який несе й досі.

Але ми в змозі змінити це! Впевнений, що вулиця названа на честь останнього у Світі монарха родом з Рюриковичів, не стане подразником для наших сусідів. А навпаки стане хорошим прикладом для поляків, литовців, білорусів та латишів, – шанувати нашу спільну історичну спадщину!», – прокоментував співголова ГО «Королівський Львів» Олег Пилипенко.

Коментарі

Позначки: ,

Винниченка пропонують перейменувати на вулицю короля Михайла Корибут-Вишневецького

Джерело: 4studio.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua