Не дайте себе ошукати: розпізнаємо фішингові посилання на маркетплейсах

21 квітня 2025 р. 15:19

21 квітня 2025 р. 15:19


Оперуповноважені Управління протидії кіберзлочинам Києва, лейтенанти поліції Наталія Осадча та Лілія Пронтенко, розповіли про фішинг – шахрайську практику отримання конфіденційної інформації, такої як логіни, паролі та дані банківських карток, шляхом створення підроблених веб-сайтів, схожих на справжні маркетплейси.

Щоб розпізнати фішингове посилання, необхідно звертати увагу на URL-адресу: офіційні сайти мають чіткі доменні імена ("rozetka.ua", "olx.ua"). Підозрілі символи, зайві цифри чи літери ("roz3tka.ua", "olx.com.ua") можуть свідчити про шахрайство. Також слід перевіряти дизайн сайту: низька якість графіки, помилки в тексті та незвична структура є ознаками підробки. Легітимні маркетплейси не запитують особисту інформацію через електронну пошту або месенджери. У разі сумнівів краще зайти на сайт або в додаток через офіційні канали. Варто остерігатися повідомлень про "подарунки" чи "знижки" з вимогою терміново ввести дані або здійснити оплату.

Для захисту від фішингу кіберполіція радить використовувати двофакторну автентифікацію, перевіряти покупки через офіційний сайт або додаток, не вводячи платіжні дані на сторонніх ресурсах, слідкувати за оновленнями безпеки браузера та операційної системи, а також бути обережними при використанні публічних Wi-Fi мереж. Не слід довіряти надто вигідним пропозиціям.

Не дайте себе ошукати: розпізнаємо фішингові посилання на маркетплейсах

Джерело: galinfo.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua