Коштують не лише стіни: як інфраструктура впливає на ціну квартири в новобудові

23 квітня 2025 р. 18:20

23 квітня 2025 р. 18:20


Інфраструктура покращує якість життя і люди готові за це платити

Вважається, що ціни на квартири в новобудовах розраховуються від собівартості будівництва. Чим якісніші і дорожчі матеріали та застосовані технології – тим дорожче. Проте важливо пам’ятати, що ціна квартири не в останню чергу залежить від інфраструктури навколо. Адже людина не обмежується стінами житла.

Отже, яка інфраструктура і як впливає на вартість житла?

Чому інфраструктура впливає на ціну

Тут все просто – житло в гарному районі, з садочками, школами і спортзалом біля дому, звідки легко дістатися в будь-який район міста, привабливе для покупців. На нього є попит і люди готові платити за комфорт більше.

Це означає, що така квартира також інвестиційно приваблива – її можна дорожче здавати в оренду або дорожче продати за деякий час. Якщо ж район продовжує розвиватися, це може ще більше підвищити інвестиційну привабливість помешкання.

Окрім того, таке житло більш ліквідне, тобто його можна швидше продати, якщо виникне така потреба, і при цьому не потрібно сильно знижувати ціну.

Не знаєте, якого забудовника обрати? Віддавайте перевагу лідеру на ринку. «Інтергал-Буд» має першість серед приватних забудовників України. За 21 рік існування компанія досягла значних результатів у сфері будівництва житлової та комерційної нерухомості. Та головне – в «Інтергал-Буд» знають, як вести будівництво за рахунок власних коштів та без жодної недобудови.

Яка інфраструктура впливає на ціну квартири

Передусім ідеться про інфраструктуру, що сприяє підвищенню якості життя мешканців. Наприклад:

  • транспорт – квартира в будинку поблизу із зупинками транспорту завжди коштуватиме дорожче, ніж в будинку, з якого до зупинки іти 15 хвилин;
  • зелені зони, парки і сквери поблизу автоматично підвищують привабливість житла, адже людям потрібне місце для дозвілля і відпочинку, острівець тиші і спокою;
  • соціальна інфраструктура – заклади освіти для дітей, амбулаторії, аптеки, стоматології чи гуртки завжди є серед потреб мешканців, і люди готові платити за те, щоб це було поряд з домом;
  • комерційна інфраструктура – це магазини, салони, хімчистки та інші заклади, що закривають основні щоденні потреби мешканці без зайвих витрат часу, тут ідеться про якість життя.

Жити в будинку, де все під рукою, значно комфортніше, ніж жити ізольовано. Тож під час вибору житла для себе або для інвестицій завжди прискіпливо оцінюйте район та його інфраструктуру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Коштують не лише стіни: як інфраструктура впливає на ціну квартири в новобудові

Джерело: zaxid.net