Суд повернув Львівській громаді ще 2,74 га території заказника «Торфовище Білогорща»

01 травня 2025 р. 23:53

01 травня 2025 р. 23:53


29 квітня Господарський суд Львівської області задовольнив позов Франківської окружної прокуратури та визнав недійсним рішення про передачу 2,74 га землі в межах ландшафтного заказника «Торфовище Білогорща» у приватну власність кооперативу «ГБК “Сілвер Авто”».

Відтак, ще одна ділянка цінної природоохоронної території повернута громаді Львова.

«Торфовище Білогорща» — ландшафтний заказник місцевого значення, створення якого ініціювали мешканці Львова ще у 2017 році. Тоді вони подали петицію про захист екосистеми, що отримала підтримку міської ради. У 2019 році було передано 58,8 га під формування заказника, а вже у 2020 році Львівська обласна рада затвердила природоохоронний статус для 92 га.

Втім, ще до створення Львівської територіальної громади, Рясне-Руська сільрада передала 5 ділянок у межах майбутнього заказника у власність приватним структурам, всупереч екологічному законодавству. Землі отримали кооперативи «Сілвер Авто», «Пікап», «Автосвіт», «Автомеханік» та ТзОВ «Галтекс-Брухт».

Нові власники не тільки намагались легалізувати право власності на спірні ділянки, а й оскаржити сам факт утворення заказника. Проте 7 березня 2025 року Верховний Суд остаточно визнав законність створення «Торфовища Білогорща» як природоохоронного об’єкта.

Нова перемога громади — вже друга цього року. Раніше, 24 березня, суд визнав недійсною передачу кооперативу «Пікап» іншої ділянки площею 3,29 га та зобов’язав повернути її громаді.

Територія заказника містить родовища торфу глибиною понад 1 м, що згідно із законодавством визначає її як особливо цінну. Такі землі перебувають під спеціальною охороною і не можуть бути використані під забудову або інші цілі, не пов’язані з охороною природи.

Крім того, у 2024 році Львівська міськрада отримала понад 4,2 млн грн ґрантового фінансування від ЄС на реалізацію масштабного проєкту з відновлення екосистеми заказника. У межах проєкту передбачено:

  • створення екологічних дерев’яних стежок,

  • встановлення оглядових веж для спостереження за птахами,

  • запровадження природоохоронних заходів з регенерації водно-болотного середовища.

створення екологічних дерев’яних стежок,

встановлення оглядових веж для спостереження за птахами,

запровадження природоохоронних заходів з регенерації водно-болотного середовища.

Це вже черговий крок до збереження унікального природного куточка Львова та його повернення у розпорядження громади.

Суд повернув Львівській громаді ще 2,74 га території заказника «Торфовище Білогорща»

Джерело: golossokal.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua