вологість:
тиск:
вітер:
Суд повернув Львівській громаді ще 2,74 га території заказника «Торфовище Білогорща»
29 квітня Господарський суд Львівської області задовольнив позов Франківської окружної прокуратури та визнав недійсним рішення про передачу 2,74 га землі в межах ландшафтного заказника «Торфовище Білогорща» у приватну власність кооперативу «ГБК “Сілвер Авто”».
Відтак, ще одна ділянка цінної природоохоронної території повернута громаді Львова.
«Торфовище Білогорща» — ландшафтний заказник місцевого значення, створення якого ініціювали мешканці Львова ще у 2017 році. Тоді вони подали петицію про захист екосистеми, що отримала підтримку міської ради. У 2019 році було передано 58,8 га під формування заказника, а вже у 2020 році Львівська обласна рада затвердила природоохоронний статус для 92 га.
Втім, ще до створення Львівської територіальної громади, Рясне-Руська сільрада передала 5 ділянок у межах майбутнього заказника у власність приватним структурам, всупереч екологічному законодавству. Землі отримали кооперативи «Сілвер Авто», «Пікап», «Автосвіт», «Автомеханік» та ТзОВ «Галтекс-Брухт».
Нові власники не тільки намагались легалізувати право власності на спірні ділянки, а й оскаржити сам факт утворення заказника. Проте 7 березня 2025 року Верховний Суд остаточно визнав законність створення «Торфовища Білогорща» як природоохоронного об’єкта.
Нова перемога громади — вже друга цього року. Раніше, 24 березня, суд визнав недійсною передачу кооперативу «Пікап» іншої ділянки площею 3,29 га та зобов’язав повернути її громаді.
Територія заказника містить родовища торфу глибиною понад 1 м, що згідно із законодавством визначає її як особливо цінну. Такі землі перебувають під спеціальною охороною і не можуть бути використані під забудову або інші цілі, не пов’язані з охороною природи.
Крім того, у 2024 році Львівська міськрада отримала понад 4,2 млн грн ґрантового фінансування від ЄС на реалізацію масштабного проєкту з відновлення екосистеми заказника. У межах проєкту передбачено:
-
створення екологічних дерев’яних стежок,
-
встановлення оглядових веж для спостереження за птахами,
-
запровадження природоохоронних заходів з регенерації водно-болотного середовища.
створення екологічних дерев’яних стежок,
встановлення оглядових веж для спостереження за птахами,
запровадження природоохоронних заходів з регенерації водно-болотного середовища.
Це вже черговий крок до збереження унікального природного куточка Львова та його повернення у розпорядження громади.

Новини рубріки

У львівських парках розпочали обробку від кліщів: графік на травень
02 травня 2025 р. 08:37

Пенсії, комуналка, субсидії: що зміниться у травні?
02 травня 2025 р. 07:31

Львів став ближче до усунення Садового
02 травня 2025 р. 07:06