вологість:
тиск:
вітер:
Під час ексгумаційних досліджень на Пагорбі Слави у Львові виявлено невідповідності у радянських похованнях
Ексгумаційні дослідження на Пагорбі Слави у Львові виявили невідповідності у розташуванні радянських поховань
Ексгумаційні дослідження радянських поховань на Пагорбі Слави у Львові проводять фахівці комунального підприємства Львівської обласної ради «Меморіально-пошуковий центр «Доля».
Як зазначив директор центру, депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета, на обстеженій ділянці місця восьми одиничних поховань не збігаються з розташуванням надгробних плит. Така ситуація є типовою для військових поховань радянської окупації, – вважає дослідник.
«Поховання знаходяться паралельно, а не перпендикулярно до алеї, як вони були раніше. Це означає, що хоронили військовослужбовців радянської армії тут після Другої світової війни, а опісля прийшли проєктанти, які мали завдання від вищого керівництва радянського союзу та комуністичної партії створити ідеологічне місце пропаганди радянського тоталітарного режиму. І ніхто не зважав на долю і пам’ять солдата, бо треба було показати меморіал так званого могутнього радянського союзу. Станом на сьогодні розуміємо, що тут поховані вісім людей і є надгробні плити з прізвищами. Але встановити хто є хто – буде надзвичайно складно», – сказав Святослав Шеремета.
Дослідник додав, що фахівці комунального підприємства обстежили чимало радянських військових поховань. «З 2022 року ми провели чимало досліджень радянських меморіалів. І бачимо, що радянський союз не думав про військових, а думав про ідеологію та пропаганду тоталітарного режиму. Це реалії радянського увічнення пам’яті їхніх героїв. Зрештою, нічого не міняється і росія так далі ставиться до своїх військовослужбовців і солдат», – каже Святослав Шеремета.
Демонтажні роботи та подальші плани
На площі виконано 80% найскладніших демонтажних робіт, зокрема, забрано усі пам’ятники й надмогильні плити. Паркан і вхідну групу розбиратимуть поелементно. Частина елементів стануть експонатами музею Територію терору.
«Найбільш відомими похованнями цього місця є могили агента Кузнєцова і Путіна. Ми окремо поінформуємо медіа і громадськість, коли перейдемо до ексгумації цих могил. Ці могили потребують окремого протоколу й окремої уваги з боку правоохоронних органів. Адже росія не раз використовувала ці могили для провокацій. Неодноразово була спроба викрасти ці тіла, були намагання домовитися, були пропозиції різних фінансових винагород, були звернення офіційної російської влади від одного з так званих місцевих губернаторів. Тому до цих могил окрема увага. Ми будемо слідувати протоколу, які нам визначили спеціальні служби», – повідомив керуючий справами виконкому ЛМР Євген Бойко.
Ексгумаційні роботи триватимуть близько 2 місяців. Останки та надмогильні плити перенесуть на спеціально визначене місце Голосківського цвинтаря. Загалом на Пагорбі є понад 220 індивідуальних поховань, 4 братські могили і, ймовірно, могили агентів НКВС Ніколая Кузнєцова та майора Стєпана Путіна.

Новини рубріки

Під час реабілітації після поранення помер захисник Роман Галушка з Городоцької громади
03 травня 2025 р. 19:33

У Львові жінка поранила чоловіка ножем під час сварки
03 травня 2025 р. 19:33

У Львові водійка наїхала на 15-річного велосипедиста
03 травня 2025 р. 19:33