вологість:
тиск:
вітер:
Нацполіція і СБУ проводять лекції у школах Львівщини про небезпеку вербування спецслужбами рф
З 28 квітня у школах Львова та Львівщини триває інформаційна кампанія Служби безпеки України спільно з Національною поліцією України – “Спали” ФСБшника”. Зокрема, у межах цієї всеукраїнської кампанії відбуваються зустрічі зі школярами, аби запобігти вербуванню їх спецслужбами рф. Як зазначила Роксолана Яворська, з початку кампанії, з 28 квітня, вдалось провести відповідні лекції у майже 200 школах.
“Ворог зараз активно здійснює інформаційні деструктивні впливи на наших дітей, на наших підлітків для того, аби завербувати їх для вчинення диверсій, терористичних актів, підривів, підпалів та інших злочинних проявів. Загальнонаціональна інформаційна кампанія “Спали” ФСБшника” проводиться у школах Львова та всієї Львівщини. Також ця інформаційна кампанія стартувала по всій території України. Наші лекції спрямовані саме на протидію вербування молоді російськими спецслужбами, для протидії підпалам і для того, аби зберегти життя наших дітей. Адже, як ми можемо спостерігати тенденцію, ворог зараз надзвичайно активізувався в напрямку підривів своїх же агентів. Тобто, російські спецслужби настільки агресивно ведуть свою протиправну діяльність, що вони забирають життя наших дітей”, – розповіла Роксолана Яворська.
Як зазначила речниця СБУ у Львівській області, під час лекцій учням наголошують, що є кілька можливих наслідків співпраці з ворогом: загибель під час виконання його завдань, каліцтво або ув’язнення. Відомо, що російські “куратори” часто вимагають від підлітків відеофіксацію підривів чи підпалів, встановлюючи приховані камери, щоби мати змогу стежити за моментом виконання їхнього завдання.
“Тобто додатково встановлюється мобільний телефон з камерою, з доступом до інтернету, який фіксує весь момент підриву. Для чого це потрібно? По-перше, аби зафільмувати, що відбувається, а по-друге, аби знати, у який момент агенти підходять до об'єкту, який їм був вказаний для підриву. Таким чином російські спецслужби знають, конкретний час, коли їхні агенти знаходяться на місці і мають можливість їх ліквідувати спільно з вибухівкою і нанести дуже велику шкоду, як адмінбудівлі, так і людям, які перебувають у ній чи поруч з нею”, – наголосила спікерка.
СБУ та Нацполіція закликають до того, аби коли діти стикаються з подібним вербуванням, їм слід негайно звертатись до правоохоронних органів, ювенальних працівників, які закріплені за кожним навчальним закладом, вчителів та батьків. Окрім цього, у грудні минулого року Служба безпеки України створила у Telegram спеціальний чат-бот “Спали” ФСБшника”, у якому можна анонімно подавати інформацію про будь-які спроби вербувань ворогом. Також дітям під час лекцій роздають флаєри із контактними номерами представників ювенальної поліції їхнього навчального закладу.
“Тобто будь-яка комунікація має виходити за межі спілкування лише з ворогом, якщо така відбувається ситуація. Для чого ми це робимо? Тому що інколи дитина закривається в собі, не розуміючи, що відбувається і який може бути наслідок, так як ворог обирає тенденцію шантажу. Не бійтесь повідомляти, коли вас шантажують, адже поки ви не вчинили будь-якого протиправного вчинку, вас не буде притягнуто до кримінальної відповідальності”, – пояснила Роксолана Яворська.
Зазначимо, що наразі відомо, що з початку створення у чат-бот СБУ “Спали” ФСБшника” надійшло понад 5 тисяч повідомлень про спроби вербування російськими спецслужбами. Це дозволило представникам спецслужби здійснювати превентивні заходи, аби знешкодити протиправні дії з боку ворога.
Також під час лекцій учням пояснюють, що за співпрацю з ворожими спецслужбами передбачена сувора відповідальність згідно з Кримінальним кодексом України. Зокрема, кримінальну відповідальність за диверсії можуть нести підлітки з 14 років, а за вчинення державної зради покарання може передбачати навіть довічне позбавлення волі.
Роксолана Яворська розповіла також, що з 2024 року Служба Безпеки України спільно з Національною поліцією затримала 6 000 зловмисників, які були залучені спецслужбами рф до виконання завдань терористичного та диверсійного характеру, вчинення державної зради та інших протиправних дій на території України. Частині з них вже винесені вироки і вони відбувають свої ув'язнення, а також деякі з них зараз знаходяться під слідством.
“Навіть наш тиловий нібито безпечний регіон, який знаходиться далеко від лінії розмежування бойових дій, також піддався впливам ворога. Лише протягом квітня у нас було кілька випадків затримання саме підривників, які намагалися підірвати відділок поліції. Це було двоє осіб. Це була дівчина 22 років, яка шукала також легких грошей на телеграм-каналах і попала в поле зору ворожої спецслужби. Таким чином її завербували для того, аби вона приїхала з Києва у Львів, у певному місці забрала вибуховий пристрій та разом зі своїм спільником заклала його в поблизу відділку поліції. Проте були застосовані контррозвідувальні заходи і наша контррозвідка спрацювала на випередження”, – розповіла Роксолана Яворська.
Також раніше на Львівщині були затримані двоє студентів одного з місцевих коледжів 17-18 років, які палили релейні шафи залізниці. За словами речниці СБУ у Львівській області, вони також шукали легких грошей у телеграм-каналах. Зараз їм повідомлено про підозру і вони перебувають під вартою. Також раніше на Львівщині був випадок паління автівки військовослужбовців.

Новини рубріки

Чому у собак з’являються ковтуни на шерсті і як їх уникнути: поради зі щоденного догляду
06 травня 2025 р. 16:30