вологість:
тиск:
вітер:
У Львові відкриють особливу виставку
«Літопис Українського Скавтингу». Виставка з нагоди 95-ліття журналу «Пластовий шлях» у Домі Франка
У п’ятницю, 9 травня, о 17:00, в Домі Франка відкривається особлива виставка, присвячена ювілеєві важливого пластового видання.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Дім Франка.
Часопис не повинен поучувати, тільки подавати досвід, а річ читачів, коли вони хотять бути пластовими виховниками, на цім досвіді вчитися самим.
Олександр Тисовський, 1930 рік.
95 років минуло від часу заснування у Львові часопису «Пластовий шлях», який було задумано як майданчик для дискусій вихованих у Пласті громадян — українського «нового люду». Журнал мав служити пластовим виховникам, творити ідейні засади і пропагувати приклади, гідні наслідування. Однак заборона організації польською владою перервала цю працю.
Опинившись у нових обставинах після Другої світової війни, українці відновили пластову діяльність на чужині, а з нею і пластові видання. Знову завирувало життя на таборах, мандрівках, у спільних акціях зі скавтами інших народів. А коли довелось виїжджати за океан, виникла потреба обговорити, проаналізувати попередні досягнення і невдачі, щоб підготуватися до праці на незнаних ще теренах. Щоб відповісти на нові виклики, провели Пластовий конґреc (1948), а згодом відновили ідеологічний часопис «Пластовий шлях».
Після відродження української державности, у 1993 році провід Пласту вирішив перенести редакцію в Україну. Разом з тим змінилася концепція журналу: окрім дискусійних статей стали подавати інформацію про поточні події. Це дозволило розширити авдиторію навіть за межі організації.
Так «Пластовий шлях» став одним з перших видань, що повернувся з вигнання на рідні землі.
За 95 років «Пластовий шлях» став справжнім літописом українського скавтинґу.
Запрошуємо погортати його сторінки , поглянути на людей, які його творили, зануритися в теми, що були і є важливими для Пласту.
Організатори виставки: Дім Франка, Львівський історичний музей, Музей-архів Пластового руху, Головної Пластової Булави, Редакція «Пластового шляху». За
підтримки: Проєкту «Історія Пласту».
Виставка триватиме до кінця травня. Оглядати можна щоденно, крім вівторка, з 10:00 до 17:00. Вартість – вхідний квиток до музею.
Коментарі
Позначки: виставка , Дім Франка , Львів

Новини рубріки

Новим Папою став кардинал Роберт Превост
08 травня 2025 р. 20:19

В Україні завтра дощитиме, подекуди заморозки, вдень до +18°
08 травня 2025 р. 19:51

Netflix запускає у своєму мобільному додатку стрічку в стилі TikTok
08 травня 2025 р. 19:51