вологість:
тиск:
вітер:
До пішохідної зони центру Львова транспорт заїжджатиме по-іншому: що зміниться
Сьогодні, 16 травня, виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив новий порядок організації в’їзду транспорту до пішохідної зони. Серед нововведень – замість 5 видів перепусток залишиться лише 3, і діятимуть вони впродовж одного року. Усе для того, щоб зменшити кількість автомобілів у центрі, впорядкувати рух транспорту доставки та створити більш комфортний і безпечний простір для мешканців і пішоходів.
“Запроваджуючи нові правила отримання перепусток, ми насамперед прагнемо зробити пішохідну зону ще зручнішою та більш безпечною. Пішохід завжди має бути у пріоритеті, адже центр міста — це простір для людей, а не для машин.
Водночас для тих, хто живе чи веде бізнес у центральній частині міста, перепустки для вʼїзду для більшості залишаються безоплатними, проте з більш чіткими критеріями для їх отримання. Це допоможе уникнути зловживань і зробить простір центру Львова доступнішим для пішоходів, гостей міста та самих львів’ян”, - сказав керуючий справами виконавчого комітету ЛМР Євген Бойко.
Новий порядок набирає чинності з 1 червня 2025 року. Впродовж червня будуть дійсні старі перепустки, але з 30 червня в'їзд до пішохідної зони центру міста буде здійснюватися лише за новими перепустками. Відтак мешканці, бізнес та комунальні служби мають заздалегідь їх оновити. Зробити це можна як і раніше – через ЦНАПи.
Нові перепустки видаватимуться терміном на 1 рік, а не на два - як було раніше.
«Перепустки перевидаватимемо щорічно, щоб мати змогу регулярно переглядати список автомобілів, які дійсно мають обґрунтовану потребу у в’їзді до центральної частини міста. Така практика дозволить ефективно контролювати трафік і поступово відсіювати транспорт, що не має нагальної потреби перебувати в цій зоні. Адже пішохідна зона в першу чергу має бути зручним і комфортним середовищем для пішоходів», - зазначив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.
Також замість п’яти категорій перепусток запроваджено лише три:
- категорія А - для мешканців пішохідної зони та осіб з інвалідністю, а також тих, хто тимчасово проживає у готелях;
- категорія Б – для комунального транспорту;
- категорія В – для транспорту, який обслуговує мешканців та заклади у пішохідній зоні.
Водночас у мерії наголошують — якщо транспорт зупинятиметься або стоятиме на пл. Ринок з порушенням правил, перепустку можуть заблокувати на 30 днів.
Також за оновленими правилами передбачена можливість оформлення разової перепустки для в’їзду за потреби на платній основі. Спецтехніка (поліцейські автомобілі, карети швидкої допомоги чи пожежні машини), яка раніше заїжджала у центральну частину через перепустку, тепер заїжджатиме без неї.
Для мешканців пішохідної зони центральної частини Львова умови в’їзду суттєво не змінюють, перепустки залишаються безоплатними, але їх необхідно переоформити. Так, згідно з новими правилами, перепустка видається лише за умови, що заявник є власником авто та житла у пішохідній зоні, та зареєстрований у цьому житлі. У разі невідповідності хоча б одному з вказаних критеріїв - перепустка не надається.
Натомість в оновленому порядку особливий акцент зроблено на впорядкуванні руху вантажного транспорту, який обслуговує заклади торгівлі у пішохідній зоні. Так, доставка товарів буде дозволена лише у визначений часовий проміжок — з 6:00 до 9:00, і лише на платній основі. Вартість перепустки становить 3600 гривень на місяць. Для вантажних електромобілів передбачено 50% знижки. Перепустки можна оформляти як на місяць, так і на весь рік. Важливо! Якщо транспорт перевищить дозволений час перебування в пішохідній зоні після 09:15, «Муніципальна варта» може накласти штраф у п’ятикратному розмірі вартості обслуговування в’їзду/виїзду.
Також, що важливо, впроваджується чіткий механізм відповідальності за порушення правил в’їзду, зупинки та благоустрою . Зокрема, за повторні порушення перепустка може бути тимчасово заблокована або навіть анульована.
Загалом, система санкцій така:
- при першому порушенні – письмове попередження від інспектора з паркування;
- при двох зафіксованих порушеннях – перепустка блокується на 3 дні;
- при трьох – на 10 днів;
- при чотирьох або зупинці на пл. Ринок – блокування на 30 днів;
- при п’яти і більше порушеннях, а також у випадках передачі перепустки для проїзду іншого автомобіля – перепустка анулюється.
В міськраді наголошують: всі ці зміни спрямовані на впорядкування та збереження історичного центру як безпечного та комфортного простору для пішоходів, мешканців і гостей міста.
Нагадаємо, пішохідна зона охоплює територію, обмежену просп. Свободи, пл. І. Підкови, вул. Театральною, пл. Князя Ярослава Осмомисла, вул. Краківською, вул. С. Гавришкевича, пл. Данила Галицького, вул. Підвальною, вул. Валовою, пл. А. Міцкевича.
В’їзд у пішохідну зону здійснюється через вул. Руську (зі сторони вул. Підвальної), вул. Памви Беринди (зі сторони просп. Свободи), вул. Братів Рогатинців (зі сторони пл. А. Міцкевича). Виїзд з пішохідної зони здійснюється через вул. Руську (у напрямку вул. Підвальної), вул. Памви Беринди (у напрямку просп. Свободи), вул. Братів Рогатинців (у напрямку пл. А. Міцкевича).
Якщо транспорт зупиняється або стоїть на пл. Ринок з порушенням правил, перепустку можуть заблокувати на 30 днів.
Наскрізний проїзд через пішохідну зону заборонено. В’їзд і виїзд здійснюється через спеціальні технічні пристрої — боларди.

Новини рубріки

Суд підтвердив вирок двом убивцям львівського міліціонера
16 травня 2025 р. 22:53

Гончаренко заходить на “територію Синютки”
16 травня 2025 р. 21:37

На Львівщині вбили правоохоронця
16 травня 2025 р. 21:37