вологість:
тиск:
вітер:
Водії приміських маршруток Дрогобича про свою роботу, пасажирів і гумор
Бути водієм автобуса — це про відповідальність за пасажирів і насичений графік роботи. Це коли день починається з медогляду та молитви перед дорогою. Водії рейсів “Дрогобич-Стебник” і “Дрогобич-Михайлевичі” розповіли про свій шлях за кермом: від перших поїздок до несподіваних моментів, які можуть статися тільки в автобусі.
Водій маршрутного автобуса “Дрогобич-Стебник”
— Я з дитинства мав потяг до машин. Після закінчення школи навчався в автошколі, а затим відслужив в армії два роки, де був водієм. З рідних хіба старший брат працював водієм автобуса 30 років.
У 2003 році був мій перший рейс “Дрогобич-Львів”. Перед поїздкою не хвилювався, але розумів, яка це відповідальність. Того дня приїхав на автостанцію біля залізничного вокзалу у Дрогобичі й довго чекав, поки не набереться достатньо пасажирів, а люди весь час запитували: “Коли їдемо?”. У той час автобуси погодинно не ходили, тому й треба було чекати, поки не загрузишся повністю.
Водій Микола біля автобуса
Робочий день у мене починається з проходження медичної комісії. У диспетчера беру дорожній лист і йду перевірятися до лікаря. Він міряє тиск, перевіряє, чи не має стану сп'яніння тощо.
Потім я заїжджаю на оглядову яму, де механік перевіряє технічний стан автобуса. Він підписує дорожній лист і дозволяє виїзд.
Перед дорогою я обов'язково маю помолитися й перехриститися. Лише після цього сідаю в автобус і вирушаю на рейс.
Раз отак приїхав увечері на автостанцію в Стебнику й дивлюся — в автобусі нікого немає. Вимкнув світло всередині та й поїхав у гараж. Зупинився на стоянці, а тут зі спини підходять і ставлять руку на плече з питанням: “А де ми ся находим?” Я з несподіванки аж підстрибнув. Зрозумів, що це пасажир і жартую: “Де? Та в гаражі. Приїхав і привіз тебе в гараж. Ти що, заспав?” Пасажир дійсно спав позаду, а я його й не побачив, бо сидіння великі.
Колись я їздив з Дрогобича на Трускавець, а потім змінив рейс на Стебник. То на початку бували випадки, що пасажири бачили мене й на автоматі заходили в автобус, а потім здивовано питали: “Як їдете на Стебник, а не на Трускавець?”
Водій маршрутного автобуса “Дрогобич-Михайлевичі”
— Водієм міського автобуса почав працювати з 2015 року. Це був рейс “Дрогобич-Болехівці”. Напевно, як і в кожної людини, було невеличке хвилювання перед першим робочим днем, але, попри це, все пройшло добре.
Мій батько теж працює водієм. У дитинстві він часто брав мене з собою у різні поїздки. Напевно, тому мені ця справа почала подобатись і подобається дотепер.
Кожен робочий день починаю з проходження медичної комісії й перевірки транспорту, а ще молитви, звісно. Графік у мене насичений: працюю близько десяти годин на день, враховуючи обід.
Моя робота — стресова. Буває чимало важких моментів, до яких уже звик: як от ранній підйом чи постійна готовність замінити колегу, що раптом зійшов з маршруту на ремонт.
Одного разу зайшла жінка в автобус і спиталася, чи можна проїхатись зайцем. На що я відповів: “Пришию вам вушка і поїдете”. От як мені відповісти на запитання від пасажирки: “Водій, візьмете мене “стоячи”?”
Чимало є пасажирів, які придумують різні варіанти, щоб їхати безплатно. Або ті, які обіцяють заплатити за проїзд наступного разу, а потім оминають той автобус десятою дорогою.
Водій Юрій
Зізнаюся, ображає неповага та невихованість людей, зокрема недотримання чистоти й порядку в автобусі. Інколи під час конфліктних ситуацій деякі пасажири бажають нещасливої дороги чи навіть проклинають. Це залишає неприємний осад на душі.
Будьте з Дрогобич .Сity у соцмережах:
💙 Telegram — ще більше новин;
💛 Facebook — креативи та обговорення;
❤️ Instagram — відео та цитати.

Новини рубріки

Привітання зі святом: Держспецзв'язку відзначає професійний день
25 травня 2025 р. 14:02

Хто зі Львівщини повернувся з полону у другий день масштабного обміну
25 травня 2025 р. 13:48

Під час третього етапу обміну військовополоненими на Львівщину повернулися ще п'ять захисників
25 травня 2025 р. 13:47