вологість:
тиск:
вітер:
Німецький Музей Берлін-Карлсхорст презентує пересувну виставку у Львові
Як зазначає керівниця Музею "Територія Терору" Ольга Гончар, виставка є важливим спільним проєктом, що реалізується в партнерстві з українськими та міжнародними колегами. "Ми переконані: знати свою історію, історію своїх сусідів, друзів, а також ворогів – це вже частина перемоги. Адже розуміння минулого дає ключ до формування сильної стратегії поведінки сьогодні, особливо в час, коли триває війна між росією та Україною", – підкреслює вона.
Виставка "Шрам через усю Європу: наслідки пакту Гітлера–Сталіна" присвячена одному з найтемніших періодів європейської історії – серпню 1939 року, коли Пакт про ненапад між нацистським та радянським тоталітарними режимами, відомий як Пакт Молотова-Ріббентропа, та його таємний додатковий протокол фактично призвели до переділу Центрально-Східної Європи між Гітлером і Сталіним. Наслідки цього пакту залишили глибокі рани на територіях від Балтійського до Чорного моря та позначилися на долях мільйонів людей з Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Фінляндії та Румунії. Експозиція використовуватиме біографії, архівні документи, візуальні матеріали та особисті спогади, щоб показати, як ці історичні події зберігаються у колективній пам’яті та впливають на сучасні суспільні дискусії про тоталітаризм.
Окрім відкриття виставки, о 14:00 год відбудеться розмова з творцями експозиції – командою з Музею Берлін-Карлсхорст. Учасники зможуть дізнатися більше про концепцію експозиції, досвід її реалізації у різних країнах та обговорити роль подібних проєктів у сучасному суспільному діалозі. Для участі в розмові необхідна попередня реєстрація за наданою формою.
Проєкт реалізований Музеєм Берлін-Карлсхорст та кафедрою історії Східної Європи Університету імені Генріха Гейне в Дюссельдорфі за підтримки Федерального комісара з культури та медіа Німеччини, Рейнської регіональної ради, Цивільного університету Дюссельдорфа та Інституту культури й історії німців у Північно-Східній Європі.
Варто зазначити, що співпраця між Музеєм Берлін-Карлсхорст та Музеєм "Територія Терору" триває не перший рік. У 2022 році німецький музей підтримав оцифрування та діджиталізацію колекції "Території Терору", в результаті чого було створено онлайн-екскурсію та 3D-копії експонатів, доступні на сайті музею.

Новини рубріки

Чи можна спати з котом в одному ліжку: приховані ризики, про які ви не знали
28 липня 2025 р. 17:55

Отримаєте великі бульби: що обовʼязково треба зробити, коли цвіте картопля
28 липня 2025 р. 17:55