вологість:
тиск:
вітер:
"Боже світло у найтемніших часах": у Львові вшанували пам'ять Андрея Шептицького
У Львівському музеї історії релігії 4 липня пройшла лекція під назвою "Постать Андрея Шептицького і його вклад у сьогодення". Захід було організовано в межах святкування Року Шептицького та 160-річчя від дня народження видатного Митрополита. Ініціатором проведення виступила Львівська обласна рада.
Ретроспективну розповідь про Главу Української греко-католицької церкви представив Михайло Перун, доцент кафедри богослов’я Українського католицького університету та дослідник спадщини роду Шептицьких. На заході були присутні представники громадськості, обласної та міської влади, а також працівники комунальних установ.
Зі вступним словом виступили Орест Малиць, директор музею, та Ореслава Хомик, депутатка Львівської обласної ради, яка наголосила на важливості збереження та популяризації спадщини Митрополита.
"З нагоди 160-річчя з дня народження Андрея Шептицького Львівська обласна рада проголосила 2025 рік роком Шептицького. Ведуться роботи з розширення Музею Митрополита у Львові. Сподіваємося, що там буде створено науковий відділ, який вивчатиме його спадщину та шукатиме відповіді на виклики сьогодення", – зазначила Ореслава Хомик.
Михайло Перун розповів маловідомі факти з життя Митрополита, підкреслюючи його багатогранну діяльність у духовній, культурній, соціальній та політичній сферах. У період між двома світовими війнами, в умовах поділів України, Андрей Шептицький активно дбав про розвиток української економіки, освіти, охорони здоров’я, збереження культурної спадщини, а також допомагав сиротам та бідним. Він підтримував українські організації, митців, молодь та науку, заснувавши або підтримавши десятки інституцій, багато з яких продовжують функціонувати й сьогодні. Серед них — Український національний музей, Народна лічниця, Богословська академія (тепер Український католицький університет), притулки, шпиталі, культурні товариства та молодіжні рухи.
"У найтемніших часах Андрей Шептицький був Божим світлом. Він дбав, розвивав і рятував українців. Ми стоїмо на його плечах – на його святості, його справах, його величі. Це приклад, який потрібно наслідувати", – наголосив Михайло Перун.
Доповідач також виокремив екуменічну роль Митрополита, зазначивши, що Шептицький був першим релігійним лідером у Європі, який ініціював міжконфесійний діалог.

Новини рубріки

Де цвіте лаванда: найкрасивіші місця для мандрівок і фотосесій на Львівщині
05 липня 2025 р. 16:44

Від Личакова до музею Шухевича: Львівщина створює унікальний маршрут пам'яті
05 липня 2025 р. 16:43