вологість:
тиск:
вітер:
Львівські нейрохірурги врятували підлітка з рідкісною пухлиною мозку
964
Таке вроджене утворення зустрічається лише раз на 100 тисяч випадків
У «Центрі дитячої медицини» успішно прооперувала 14-річного підлітка з Миколаївщини, видаливши у нього рідкісну пухлину мозку – гамартому гіпоталамуса. Про це 4 липня повідомили на сторінці Центру Дитячої Медицини.
Що таке гамартома гіпоталамуса
Це рідкісне вроджене утворення, яке зустрічається лише один раз на 100 тисяч випадків і найчастіше проявляється у ранньому віці. Воно може спричиняти судоми, порушення когнітивних функцій та збої в роботі ендокринної системи.
«Специфічною особливістю цієї пухлини є епілептичні напади у вигляді раптового, неконтрольованого сміху, що не пов’язаний із справжніми емоціями. Діти намагаються приховати напад, але контролювати його вони не можуть. Ці напади та інші неврологічні порушення заважають дитині жити повноцінно і вільно рухатися», — пояснив керівник Клініки дитячої нейрохірургії, хірургії епілепсії та нейрофізіології Михайло Ловга.
Довгий шлях до встановлення діагнозу
Родина хлопця неодноразово зверталася до різних лікарів як за місцем проживання, так і в закордонні клініки, де проводили численні МРТ-обстеження. Зрештою, причину нападів вдалося виявити ізраїльським медикам. Однак, лікування за кордоном виявилось для родини надто дорогим.
Пошуки альтернативи в Україні привели пацієнтів до нейрохірургів «Центру дитячої медицини» У Львові. Тут хлопчика дообстежили та підтвердили діагноз.
Успішна операція
«Для лікування цього пацієнта ми вирішили застосувати ендоскопічну дисконекцію. Це малоінвазивне втручання, коли за допомогою ендоскопа проникаємо до ділянки, де знаходиться пухлина, і видаляємо її. У цьому випадку все було особливо складно — шлуночки мозку були настільки маленькі, що ледь вміщували сам ендоскоп. Простору для маневру майже не було, і стандартний підхід був неможливий. Але ми знайшли спосіб дістатися до пухлини по діагоналі. Завдяки цьому нам вдалося повністю видалити гамартому», — розповів нейрохірург Михайло Ловга.
Це вже третій такий випадок, коли команда львівських нейрохірургів успішно допомогла дитині з гіпоталамічною гамартомою. Зважаючи на попередній досвід, фахівці впевнені, що й цього разу хворобу вдалося повністю подолати.
Медики наголосили на важливості бути уважними до самопочуття дітей. “Якщо ви помічаєте у дитини судоми або епізоди дивного сміху без причини — не відкладайте візит до лікаря. МРТ та консультація епілептолога допоможуть розібратися в ситуації та не втратити дорогоцінний час”, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, раніше львівські лікарі прооперували 17-річну дівчину з пухлиною молочної залози, яка рік боялася зізнатися мамі про хворобу.

Новини рубріки

Неповнолітня травмувалася на квадроциклі на Львівщині
05 липня 2025 р. 20:00

Поліція Львівщини відреагувала на 1253 виклики за добу
05 липня 2025 р. 20:00

Львів встановив новий температурний рекорд 5 липня
05 липня 2025 р. 20:00