Солодка історія фабрики “Світоч”

06 липня 2025 р. 13:19

06 липня 2025 р. 13:19


Цукерки “Зоряне сяйво”, “Червоний мак” та “Ромашка” стали улюбленими солодощами не одного покоління. А створюються вони на львівській фабриці “Світоч”, яка стала відома поза межами України, пише сайт leopolis.one .

Солодка історія фабрики “Світоч”

Історія заснування

У 20 столітті у Львові активно розвивалась кондитерська сфера. Тож у 1962 році було об’єднано Чортківську кондитерську фабрику, кондитерську фабрику “Більшовик” та кондитерську фабрику імені Кірова у виробничу фірму під назвою “Червона Троянда”. Це була перша назва підприємства “Світоч”.

Після об’єднання фабрика оновила своє обладнання. Також відбулось розширення асортименту. Окрім цукерок і шоколадок, фабрика розпочала виробляти вафлі, торти, тістечка та каву. У результаті за перших 5 років роботи “Світоч” збільшив свою продукцію на 50%.

У 1969 році фабрика отримала фінансову підтримку від держави. Завдяки цим коштам було збудовано новий 5-поверховий корпус підприємства. У ньому відкрили карамельне та цукерково-шоколадне виробництво.

Згодом фабрика “Світоч” вийшла на світовий рівень. Адже багато українців передавали солодкі гостинці своїм родичам, які жили за кордоном. Такий успіх підприємства привернув увагу всесвітньовідомої швейцарської корпорації “Nestle”. Тож у 1988 році швейцарська компанія придбала пакет акцій фабрики “Світоч”. Підприємство увійшло до групи компаній світового лідера з виробництва продуктів харчування.

Солодка історія фабрики “Світоч”

Контрабанда

У 70-х роках Львів здобув звання шоколадної столиці Львова. Місцеві знали, де можна придбати найкращі солодощі, тож з радістю ділились цими місцями зі своїми знайомими, хоча тоді товар вважався дефіцитним через великий попит. Інколи продукція фабрики “Світоч” потрапляла за кордон не зовсім законним шляхом. Дуже часто люди, аби не платити мито ховали цілі пакунки з місцевими ласощами по всій валізі. Усе це для того, щоб потішити найближчих чимось смачненьким.

Також колись цукерки “Світоч” вважались чудовим способом комунікації. Адже завдяки цим солодощам відкривались не одні двері державних установ.

Окрім України, продукція фабрики мала попит у Молдові, Німеччині, Угорщині, Великій Британії і навіть у Китаї. У Велику Британію виготовляли найбільше солодощів з м’ятою. Адже їх полюбляла сама королева Єлизавета II та її піддані.

Зазвичай “Світоч” виготовляє інші смаки на експорт, через попит іноземців на таку продукцію. Втім сировину для виготовлення цукерок та вафель використовують українську, крім какао-бобів та кавових зерен.

Сучасність

У 2004 році підприємство зазнало великих збитків на суму 31 мільйон гривень. Але згодом “Світоч” подолав ці негаразди та успішно продовжив виготовляти свою продукцію. У 2006 році фабрика стала організатором та спонсором “Національного свята шоколаду”, яке провели у Львові. У 2012 році підприємство продало солодощів на рекордну суму – 850 мільйонів гривень.

Фабрика “Світоч” і надалі продовжує функціонувати. Вона випускає понад сто видів продукції та займає друге місце на кондитерському ринку України. У 2013 році директор з корпоративних питань Nestle в Україні та Молдові заявив, що фабрика “Світоч” виготовляє продукцію лише для українського ринку. Львівські солодощі експортують лише у Молдову.

Фабрика працює і вдень, і вночі. Що дві години продукцію з кожної лінії відбирають і передають у відділ якості. Там зранку комісія незаангажованих дегустаторів пробує солодощі.

Швейцарська корпорація “Nestle”, яка володіє контрольним пакетом акцій, продовжує працювати в росії після повномасштабного вторгнення росії до України 24 лютого 2022 року.

Солодка історія фабрики “Світоч”

Солодка історія фабрики “Світоч”

Джерело: inlviv.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua