вологість:
тиск:
вітер:
Нові проректори Львівського університету: хто вони?
4 липня 2025 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулось засідання Вченої ради, під час якого ректор Роман Гладишевський запропонував кандидатури на посади п’яти проректорів. Зазначимо, що за каденції попереднього ректора Володимира Мельника їх було шестеро.
Гал-інфо пропонує детальніше ознайомитись із постатями проректорів, яких вже погодила шляхом відкритого голосування Вчена рада.
Перший проректор – Андрій Гукалюк
Доцент кафедри економіки підприємства, кандидат економічних наук – такими є головні вчені звання Андрія Гукалюка, який залишається першим проректором при новому очільнику Львівського університету. Так, з 2019 року він мав посаду першого проректора ЛНУ ім. Івана Франка при попередньому ректорові Володимиру Мельнику.
Навчався Андрій Гукалюк у Львові, у 1992 році закінчив економічний факультет Львівського університету та здобув кваліфікацію “Інженер-економіст”. Після навчання протягом року, впродовж 1992-1993 рр., працював економістом в НПКО “Електрон” у Львові. Проте вже з 1993 року пішов на навчання в аспірантуру, після якої у 1997 році захистив дисертацію здобуття ступеня кандидата економічних наук. У 2008 році йому присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки підприємства ЛНУ ім. Івана Франка.
З 2016 р. по вересень 2019 р. працював також на посаді Відповідального секретаря Приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Читає лекційні курси “Зовнішньоекономічна діяльність”, “Логістика”, “Економіка підприємства”.
Проректорка з наукової роботи – Олена Квас
Звісно, дотримано серед нових проректорів і гендерний баланс: з п’яти заступників ректора є двоє проректорок. Зокрема, деканка філософського факультету, докторка педагогічних наук, професорка Олена Квас за рішення Вченої ради отримала посаду проректорки з наукової роботи.
До речі, свій власний науковий шлях Олена Квас розпочинала не у Львові: у 1998 році закінчила факультет соціології та психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а згодом докторантуру у Дрогобицькому педагогічному університеті імені Івана Франка. Вже з 2013 року теперішня проректорка зайняла посаду професорки кафедри психології ЛНУ ім. Івана Франка.
З 2018 року була на посаді завідувача кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського університету. А віднедавна, з грудня 2024 року, була обрана деканом філософського факультету ЛНУ ім. Івана Франка.
Проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці – Христина Міліянчук
Другою проректоркою ЛНУ ім. Івана Франка стане провідна наукова співробітниця кафедри неорганічної хімії, кандидатка хімічних наук Христина Міліянчук. Її ж науковий шлях, як бачимо на офіційній сторінці хімічного факультету, пролягав у різних країнах та складався з широкого різноманіття досліджень.
Після закінчення хімічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка у 2002 році, Христина Міліянчук навчалась в аспірантурі кафедри фізики електронних структур (нині – кафедра фізики твердого тіла) Карлового університету (Чехія). Там здобула науковий ступінь Ph.D., а у 2007 році після переатестації в науковому ступені стала кандидаткою хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
З 2012 р. – доцентка кафедри неорганічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка за сумісництвом, а вже з 2024 – провідний науковий співробітник цієї ж кафедри.
У різні роки Христина Міліянчук проводила експериментальні дослідження в Інституті матеріалознавства Університету Тогоку (м. Оарай, Японія); Карловім Університеті (м. Прага, Чеська Республіка), зокрема проєкт Європейської комісії “Nanomaterials Centre for Advanced Applications”; Центрі Ганса Майєр-Лейбніца (м. Гархінг, Німеччина); Віденському університеті (Австрія); Інституті ядерних досліджень і технології (м. Сакавем, Португалія); Інституті Ган-Майтнер (м. Берлін, Німеччина); Технічному університеті “Фрайберзька гірнича академія” (м. Фрайберг, Німеччина); Інституті трансуранових елементів (м. Карлсруе, Німеччина).
Окрім цього, як вихованка Малої академії наук Христина Міліянчук також активно підтримує розвиток освітньої установи та долучається до її секції з хімії як науковий керівник та консультант.
Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку – Олег Бугрій
Багаторічний університетський досвід, який продовжиться на посаді проректора, має і доктор фізико-математичних наук, професор Олег Бугрій, який є завідувачем кафедри математичної статистики і диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету Львівського університету.
У 1998 р. він закінчив механіко-математичний факультет за спеціальністю “Математика”, а у 2001 р. – аспірантуру на кафедрі диференціальних рівнянь. З 2000 р. по 2004 працював асистентом кафедри диференціальних рівнянь ЛНУ ім. І. Франка спершу за сумісництвом, а затим на повну ставку. У 2002 році захистив кандидатську дисертацію і вже через 2 роки розпочав працювати доцентом кафедри диференціальних рівнянь ЛНУ ім. І. Франка.
У 2017 році захистив докторську дисертацію і через рік почав працювати на посаді професора кафедри диференціальних рівнянь. Звання професора отримав у 2021 році. З 2020 по 2021 виконував обов’язки завідувача кафедри математичної статистики і диференціальних рівнянь ЛНУ ім. І. Франка, після чого став завідувачем цієї кафедри до сьогодні.
Як зазначено на сторінці механіко-математичного факультету, Олег Бугрій брав участь у розробці восьми держбюджетних тем.
Також професор Олег Бугрій віднедавна є головою Комісії з питань етики та професійної діяльності ЛНУ ім. Івана Франка.
Проректор з навчально-виробничої та адміністративно-господарської роботи – Андрій Стасишин
Ще один декан посяде проректорське крісло, відповідно до рішення Вченої ради Університету. Зокрема, навчально-виробничою та адміністративно-господарською роботою займатиметься декан факультету управління фінансами та бізнесу, кандидат економічних наук, доцент Андрій Стасишин.
У 1993 році новий проректор закінчив економічний факультет, після чого аспірантуру та докторантуру. З 1997 по 2006 був доцентом кафедри економічної теорії економічного факультету ЛНУ ім. І.Франка.
У цей період Андрій Стастишин проходив стажування в США, зокрема у Вейнському університеті, Світовому банку, Нью-Йоркській школі банківництва та Федеральній корпорації зі страхування депозитів та Університеті Дж. Вашингтона.
З 2000 по 2002 рік був заступником декана з наукової роботи, а з квітня по листопад 2002 – в.о. декана економічного факультету ЛНУ ім. І.Франка. Через кілька років став доцентом кафедри аналітичної економії та міжнародної економіки цього ж факультету.
Окрім цього, з червня по жовтень 2015 обіймав посаду в.о. ректора Львівської державної фінансової академії. З листопада 2015 по січень 2019 також був в.о. декана факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ ім. І.Франка. А вже у лютому 2019 очолив факультет управління фінансами та бізнесу як декан. Також став доцентом на кафедрі економіки та публічного управління. Під час виборів деканів у 2024 році був повторно призначений на посаду.

Новини рубріки

Львів прощається з двома захисниками
07 липня 2025 р. 20:08

Завтра в Україні до +39°, подекуди дощі з грозами та градом
07 липня 2025 р. 19:54

Треба почати з Москви: МЗС України відреагувало на заяву Лаврова про «денацифікацію»
07 липня 2025 р. 19:27