вологість:
тиск:
вітер:
“Червона рута” лунає, опір триває”: восени у Львові відбудеться відомий фестиваль
Восени, з 17 по 21 вересня, у Львові відбудеться фінал XVII Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута – 2025”. Протягом кількох днів на різних локаціях міста триватимуть музичні заходи: фінальні конкурси, гала-концерти переможців фестивалю, концерти переможців минулих років та іноземних гостей, супутні патріотично-виховні заходи, мистецькі майстер-класи, наукова конференція музикознавців та культурних діячів України.
“Від 1989 року до нині фестиваль промандрував майже усіма обласними центрами, вже поширився і за кордон. І символічно, те, що у 1989 році перший всеукраїнський фестиваль, який збудив свідомість і національний патріотизм усіх українців, які відчували себе українцями, але, на жаль, були замкнені у “совєтському” просторі, і був передвісником розвалу совєтської імперії і став тим поштовхом, який здобув незалежність України. Символічно, що від першого і до XVII фестивалю минуло 35 років, і перший фестиваль відбувся саме у Чернівцях, де народився Володимир Івасюк. Цьогорічний фестиваль відбудеться у місті Лева, де закінчив свій фізіологічний, духовний і творчий шлях Володимир Івасюк”, – розповів народний артист України, ведучий Першого та Другого фестивалів “Червона рута” Василь Ілащук.
Директор фестивалю “Червона рута” Мирослав Мельник поділився, що цей фестиваль буде відбуватись під гаслом “Червона рута” лунає, опір триває”. Перший фестиваль, ще у 1989 році, був присвячений Володимиру Івасюку з нагоди 10-річчя з дня його загибелі. Його пісня “Червона рута” стала основою для виникнення фестивалю. Цьогорічний фестиваль ж відбудеться у Львові, де видатний композитор відійшов у вічність.
“Сам фестиваль є не розважальним, це більше, ніж фестиваль. Це інструмент для виховання молоді, нашої нової генерації, для того, щоб вона отримувала мотивацію та любов до нашої землі, щоб наша Україна відбулась”, – зазначив Мирослав Мельник.
Загалом фестиваль “Червона рута” складається із трьох основних частин. Першою із них є фінальні конкурси за участю переможців відбіркових конкурсів по Україні.
Як зазначив Мирослав Мельник, загалом взяли участь у них близько 3000 учасників, з них 450 братимуть участь у фіналі. Серед представлених музичних жанрів є рок-музика, сучасна танцювальна музика, реп, акустична музика, популярна й експериментальна музика, фольклор. До речі, вперше в історії фестивалю відбіркові конкурси відбулися і за кордоном.
Друга частина фестивалю – це концертна програма, яка відбуватиметься на різних локаціях у місті. Зокрема, будуть представлені концерти переможців минулих років та іноземних гостей.
“А третя частина “Червоної рути” – це дуже важливі супутні заходи, де будуть висвітлені такі питання, як ветеранська політика, реабілітація військових, капеланська служба, тобто усе те, що зараз хвилює громадськість”, – поділився Мирослав Мельник.
Зазначимо, що фестиваль “Червона рута” проводять раз на два роки. У парні роки проводяться обласні відбіркові конкурси, у непарні триває підготовка та проведення фінальних змагань фестивалю. Востаннє фестиваль організовували у 2019 році, відтак через карантин та повномасштабне вторгнення росії два фестивалі, у 2021 та 2023, не відбулись.

Новини рубріки

Кімнатні і садові квіти вам подякують: як і навіщо використовувати касторку як добриво
08 липня 2025 р. 17:32

У шиншили випадає шерсть: 5 можливих причин линьки і що з цим робити
08 липня 2025 р. 17:32

19-річного львів’янина затримали на кордоні вже тринадцятий раз
08 липня 2025 р. 17:18