вологість:
тиск:
вітер:
Як вижити у +30°C: поради для безпечної роботи на вулиці і в офісі в спеку
Днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще два місяці літа, тож таких днів буде ще чимало. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання. Як вижити у спеку? Центр громадського здоров’я дає поради, дотримуючись яких можна уникнути небажаних наслідків.
Як пережити спеку тим, хто працює надворі
«За температури понад +28°C сумарна тривалість роботи не повинна перевищувати 4-5 годин за зміну. Роботу слід чергувати з відпочинком: працюйте по 15-20 хвилин, після чого робіть щонайменше 10-хвилинні перерви у прохолодному приміщенні» , – радять у ЦГЗ.
Під час перерви спеціалісти рекомендують відпочивати у приміщеннях, де не холодніше за +25 °C, а різниця між температурою всередині і надворі – не більше ніж 7°C, бо різкий перепад температур підвищує ризик серцевих нападів.
Температура понад +37°C, додають у ЦГЗ, вважається екстремальною, і виконувати роботи на відкритому повітрі за такої температури не варто. Треба переносити час роботи на ранкові або вечірні години.
«Дотримуйтеся правильного питного режиму: пийте часто і невеликими порціями. Віддавайте перевагу мінеральній лужній воді, сокам, вітамінізованим напоям. Під час фізичної роботи за температури понад +28°C вживайте не менше 0,5 л води на годину», – радять спеціалісти.
Як поліпшити мікроклімат в офісі?
Аби в офісі за високих температур було можливо працювати, про мікроклімат у ньому слід подбати:
- використовуйте жалюзі або світловідбивні плівки на вікна;
- вмикайте кондиціонери, але уникайте значної різниці з температурою повітря поза кондиціонованим приміщенням;
- максимально використовуйте природну вентиляцію;
- передбачте регулярні перерви для відпочинку.
Дбайте про тих, хто поруч
У ЦГЗ радять поговорити з літніми родичами, сусідами, аби переконайтеся, що вони дотримуються простих правил безпеки. Інколи звичайна увага може врятувати життя.
Якщо бачите людину, якій стало погано на вулиці, в транспорті чи де-інде, допоможіть їй перейти у тінь чи прохолодне місце, дайте води і викличте за потреби «швидку».
Важливо!
Цей матеріал не містить медичних порад або порад щодо лікування і повністю відповідає актуальним науковим дослідженням. Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, зверніться, будь ласка, до лікаря.

Новини рубріки

Найбільший порт Європи готується до ймовірної війни з росією, – FT
08 липня 2025 р. 19:10

У Львові на два дні перекриють залізничний переїзд на Холодній
08 липня 2025 р. 18:40