Голова НСЖУ Сергій Томіленко зустрівся зі спільнотою Львівського університету

10 липня 2025 р. 15:23

10 липня 2025 р. 15:23


Фото: Гал-інфо

Фото: Гал-інфо

Під час свого виступу голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко розповів про ключові напрями діяльності спілки в умовах війни, а також наголосив на важливості підтримки українських журналістів, особливо в регіонах і на деокупованих територіях. Зокрема, пан Сергій наголосив, що в часи з початку повномасштабного вторгнення ключовою темою є безпека журналістів і загалом убезпечення медійників.

Особливий акцент Томіленко зробив на відновленні місцевої журналістики. Після деокупації частини територій, зокрема на Харківщині, Сумщині й Херсонщині, спілка ініціювала перезапуск локальних газет. Вони і до сьогодні залишаються часто єдиним джерелом інформації для людей, які не мають доступу до інтернету.

“Коли після початку повномасштабного вторгнення з Харківської області розпочалась деокупація України, ми пріоритетно шукали журналістів, редакторів з деокупованих територій. Всі ці газети замовчали з моменту повномасштабного вторгнення і ми пропонували, чи можете ви видати заново свою газету, перезапустити. Ми ж готові знайти донати, профінансувати. І в такий спосіб відробилася газета в Ізюмі Харківської області, Снігурівці Миколаївської області. У Львові на майданчику Центру журналістської солідарності змогли відродити найбільшу газету для Херсона “Новий день”, яка двічі на місяць газета друкується у “Високому замку” (друкарні) і доставляється у херсонські села. На сьогоднішній момент понад 35 друкованих місцевих прифронтових газет підтримані спілкою, рекомендовані донорами”, – зазначив Сергій Томіленко.

Попри всі зусилля, ситуація із виживанням регіональних медіа лишається критичною. Щотижня в Україні закриваються телеканали, радіостанції, онлайн-редакції. Окрім цього, Сергій Томіленко розповів у коментарі Гал-інфо, що втримувати молодь у журналістиці складно. За кордоном такі громадські організації медіапрацівників виконують роль профспілок і, відповідно, адмініструють питання соціального захисту: відпусток, гарантій, страхувань тощо.

“А у нас спілка – це асоціація, це добровільне об’єднання, де ми говоримо, що разом ми сила, спілка прийде на допомогу, але отаких сервісів для молоді не так багато. Ми зараз працюємо над цим… Один з таких варіантів, що ми можемо пропонувати, це міжнародна прескартка. Відповідно, для кожного журналіста, члена НСЖУ, якщо ви маєте змогу виїжджати за кордон, то це буде ідентифіковане власне посвідчення, і це вже може бути одним з мотивів для молоді, що він отримає посвідчення не львівське чи київське, а міжнародне, яке говорить, що він таки журналіст. Я вважаю, що молодь можна втримувати, шукаючи і залучаючи, але для цього, в першу чергу, треба виявити лідерів і в саму спілку нам шукати тих молодих людей, яким цікава громадська діяльність”, – наголосив голова НСЖУ.

Зазначимо, що у межах зустрічі із представниками факультету журналістики Сергій Томіленко також передав грамоту за заслуги перед Українським народом від Верховної ради України заступникові декана факультету журналістики з наукової і навчально-методичної роботи ЛНУ ім. Івана Франка Андрію Яценку.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зустрівся зі спільнотою Львівського університету

Джерело: galinfo.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua