Найбільші пошкодження ліквідовано, комунальні служби продовжують працювати: наслідки вчорашньої негоди

11 липня 2025 р. 16:28

11 липня 2025 р. 16:28


Сьогодні зранку відбувся міський штаб за участю всіх комунальних служб і керівників районів Львова, щодо ліквідації наслідків вчорашньої негоди. Як повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова, станом на ранок основні підтоплення і пошкодження ліквідовано, однак комунальні служби продовжують роботу і на вихідних також будуть працювати.

«Після вчорашньої негоди, станом сьогодні на ранок, вода з річок Зубра, Марунька, Вишенька зійшла, а підтоплення, які були у зв’язку із розливом цих річок, уже ліквідовані.

Однак наші аварійні бригади продовжують працювати. Станом на зараз, з 92 дахів, які були пошкоджені і протікали, у 15 будинках усі пошкодження ліквідовано, на решті об’єктах роботи тривають.

Через негоду було повалено 16 дерев і 5 великих гілок. 12 дерев і гілки вже розкрижені і сьогодні комунальники будуть їх забирати з територій, де вони лежать.

Були також зафіксовані аварійні пошкодження на 31 ділянці зливової каналізаційної мережі. Роботи з їх ліквідації тривають, проводять ці роботи бригади ЛМКП «Львівводоканал».

Також сьогодні комунальні служби продовжують прибирання міста – біля бордюрів, на дорогах і тротуарах є накопичено багато різного сміття, відтак це все треба прибрати, щоб місто було чистим. Працівники комунальних служби також додаткового оглядають усі дощоприймачі, бо після інтенсивного дощу вони можуть бути забиті листям, гілками. Оглядають і зливові труби на дахах будинків, щоб вони теж не були забиті листям чи сміттям і не виникало підтоплень дахів, а вода нормально сходила», - розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова.

За її словами, сьогодні над ліквідацією наслідків вчорашньої негоди у місті працює 37 бригад і 20 одиниць спецтехніки ШРП. На вихідних комунальні служби також будуть працювати.

Нагадаємо, вночі та зранку 10 липня у Львові випала рекордна кількість опадів — 110,2 мм за 12 годин, що становить 115% місячної норми. Для порівняння, попередній рекорд у місті зафіксовано ще у 1966 році — 86,3 мм/добу. Як наслідок з берегів повиходили річки поблизу Львова, а у місті було зафіксовано підтоплення на окремих вулицях, протікання дахів і повалені дерева.

Найбільші пошкодження ліквідовано, комунальні служби продовжують працювати: наслідки вчорашньої негоди

Джерело: westnews.info (Львів)