вологість:
тиск:
вітер:
Нейрохірурги Львова видалили 15-річному підлітку пухлину спинного мозку
Нейрохірурги Центру дитячої медицини (західноукраїнський спеціалізований центр) видалили 15-річному підлітку Дніпропетровщини пухлину спинного мозку. У пошуках спеціалістів, які могли б допомогти сину, батьки приїхали до Львова.
«В інших клініках нам казали: ця пухлина — неоперабельна. Просто прийміть це і спостерігайте. Але ми не змогли змиритися. І звернулися по допомогу у Центр дитячої медицини», – каже мама хлопця.
Марку скоро 15. Із 9 років він живе з діагнозом, який змінив його життя: пухлина спинного мозку. До хвороби він був активним хлопчиком, займався дзюдо. Перші тривожні ознаки – почав інакше ставити ногу при ходьбі. Батьки спершу звернулися до ортопеда у місцевій лікарні. Під час МРТ і виявили утвір у спинному мозку, повідомили у Центрі.
З 2019 року хлопець пройшов тривале лікування: хіміотерапію, дві операції в провідних установах. Та пухлина збільшувалася в розмірах і все більше уражала спинний мозок. Та рідні не здавалися. У пошуках найкращого рішення звернулися у Клініку нейрохірургії, хірургії епілепсії та нейрофізіології Центру дитячої медицини.
«Якщо нічого не робити — дитина могла повністю втратити функцію ходьби. Ми вирішили, що краще діяти, ніж чекати неминучого», – каже керівник клініки Михайло Ловга.
Завдяки надточній роботі нейрохірургів і сучасному високотехнологічному обладнанню (особливо інтраопераційному нейрофізіологічному моніторингу), вдалося видалити понад 85% пухлини.
«Найкращі прогнози були, що вдасться видалити 30-50% пухлини. Але лікарі зробили більше, ніж обіцяли. І після операції жодних скарг на біль. Це як диво», – говорить мама Марка Наталя.
Нейрохірургам вдалося видалити значну частину пухлини, отримати нові зразки пухлини і тепер онкологи за потреби зможуть краще підібрати препарати. Мама хлопця каже, що є надія, що пухлина більше не повернеться.
«Ми не гарантуємо неможливого. Але ми завжди шукаємо шанс, у кожному складному випадку. У нас є технології, досвід і команда, які дозволяють нам проводити втручання з максимальною точністю — до міліметра. Саме це дає нам змогу оперувати там, де інші кажуть “ні”. І давати дітям шанс не просто на життя, а на максимально якісне життя», – твердить Михайло Ловга.
Зараз Марк уже ходить з підтримкою, краще ніж до операції. Візок допомагає долати більші відстані, бо ноги ще швидко втомлюються. Але функції спинного мозку збережені і хлопець має сили та бажання рухатись вперед.

Новини рубріки

У Стрию попрощалися з Захисником Ігорем Шалаком
15 липня 2025 р. 21:21

У Львові ресторан оштрафували за приховану рекламу сигарет
15 липня 2025 р. 21:10

У середу прогнозують спеку до +34°, на заході та в центрі - дощі
15 липня 2025 р. 20:27