Львівський ІТ Кластер запускає нові бакалаврські програми у Національному університеті “Львівська політехніка”

16 липня 2025 р. 14:25

16 липня 2025 р. 14:25


Подробиці

Львівський ІТ Кластер продовжує працювати над покращенням рівня технічної освіти в Україні та запускає 3 нові бакалаврські програми у Національному університеті “Львівська політехніка”. Йдеться про освітні програми у напрямах компʼютерної інженерії, віртуальної реальності та прикладної математики й інформатики. Освітні програми розробили спільно зі спеціалістами техкомпаній-учасниць нашої асоціації у межах проєкту IT Expert.

Бакалаврська програма Virtual Reality/Системи віртуальної реальності (F3)

Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій НУ “Львівська політехніка” оголошує перший набір на нову освітню програму “Системи віртуальної реальності”. Вона відкриває широкий спектр кар’єрних можливостей у напрямах доповненої (AR) та віртуальної (VR) реальності: від роботи в ігровій індустрії — до створення інноваційних рішень для медицини, промисловості, освіти чи креативного бізнесу.

Випускники програми навчатимуться створювати віртуальні світи, опановуватимуть 3D-моделювання та матимуть можливість вибору між двома траєкторіями – “Технології цифрових розваг” або “XR-рішення для підприємств”.

Львівський ІТ Кластер запускає нові бакалаврські програми у Національному університеті “Львівська політехніка”

“Це освіта майбутнього для тих, хто хоче працювати у сфері VR/AR, геймдеву, цифрової трансформації та стартапів. Навчальна програма ідеально підходить для креативних, технічно орієнтованих молодих людей, які прагнуть поєднати програмування, дизайн, аналітику та інновації”, — розповідає Уляна Марікуца , завідувачка кафедри систем віртуальної реальності.

Програму розробили у тісній співпраці з ІТ-компаніями Gameloft , tsukat та Stepico . Вже з першого семестру студенти працюватимуть у командах, розроблятимуть проєкти, відвідуватимуть хакатони та слухатимуть гостьові лекції від професіоналів з індустрії.

Деталі програми:

  • Ліцензійний обсяг місць: 60
  • Максимальний обсяг державного замовлення: –

Більше про навчальну програму та умови вступу

Бакалаврська програма Computer Engineering/Комп’ютерна інженерія (F7)

Попит на фахівців із комп’ютерної інженерії стрімко зростає, адже вони створюють рішення, без яких важко уявити сучасне цифрове суспільство: проєктують, тестують і обслуговують комп’ютерні системи, займаються розробкою вбудованих пристроїв, оптимізують мережі передачі даних, а також впроваджують рішення на базі IoT та штучного інтелекту. На українському ринку праці є дефіцит на таких спеціалістів. Це пов’язано з тим, що вони працюють на перетині software та hardware. А це так само вимагає глибокого розуміння як вищої математики, так і електроніки. Так, за даними дослідження IT Research Ukraine 2024, лише 8.3% фахівців працюють у галузі Hardware&loT.

Бакалаврська програма Computer Engineering у НУ “Львівська політехніка” охоплює весь спектр знань, які потрібні майбутнім інженерам. Студенти опановуватимуть основи програмування та вчитимуться створювати системне й прикладне програмне забезпечення. Така комплексна підготовка дозволить випускникам спеціальності працювати у сферах, пов’язаних із проєктуванням, виробництвом, обслуговуванням та налаштуванням комп’ютерних систем і мереж.

“Програма дає базові знання про комп’ютерні системи — як про їхнє “залізо”, так і про програмне забезпечення. На перших курсах студенти вивчають обидва напрями, що є великою перевагою”, — підкреслює завідувач кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Роман Кочан .

Навчання відбуватиметься на базі Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології. До створення освітньої програми долучилися експерти-практики рівнів Senior та Lead із компаній GlobalLogic , Infineon та Renesas .

  • Ліцензійний обсяг місць: 300
  • Максимальний обсяг державного замовлення: 250

Бакалаврська програма Applied Mathematics & Computer Science/Прикладна математика та інформатика (F1)

Ця програма готує фахівців, які здатні вирішувати складні завдання у сферах програмування, математичного моделювання та аналітики. Студенти здобудуть фундаментальні навички, які дозволять будувати кар’єру у найрізноманітніших галузях: техіндустрії, бізнесі, сферах фінансів, охорони здоров’я, енергетики й логістики тощо.

“Сучасний світ є надзвичайно бурхливим – все швидко змінюється, нові технології швидко виникають та зникають, в рази збільшуються обсяги інформації, часто неправдивої та шкідливої. Для того, щоб встояти у цьому світі, потрібно насамперед мати добрий фундамент, постійно вчитися та розвиватися, аналізувати та використовувати великі обсяги інформації. І саме наша освітня програма є вдалим поєднанням фундаментальної математичної підготовки та знань і вмінь з інформаційних технологій”, — зауважує Богдан Маркович , завідувач кафедри прикладної математики.

По завершенню навчання випускники зможуть працювати на позиціях Software Developer, Data Scientist, Machine Learning Engineer, DevOps Engineer та інших. За даними IT Research Ukraine 2024, розробники програмного забезпечення становлять майже половину усіх технічних талантів України — 42.8%. Згідно з дослідженням, лише 1% спеціалістів працюють у галузі Deep Tech, хоча потреба у них доволі висока. Так, за статистикою DOU, попит на AI/ML-фахівців у першому півріччі 2025 року зріс на 115 % в порівнянні з другим півріччям 2024 року.

Серед розробників програми — висококваліфіковані спеціалісти з ІТ-компаній Axles , CHI Software , Euristiq , RedTag та SoftServe .

  • Ліцензійний обсяг місць: 115
  • Максимальний обсяг державного замовлення: 67

Загалом цього року Львівський ІТ Кластер запустив 5 нових бакалаврських програм у партнерстві з університетами Львова та Києва. Три програми реалізуються у Національному університеті “Львівська політехніка”, ще дві — у Київському авіаційному інституті.

Більше половини цих програм орієнтовані на hardware-напрям — електроніка, комп’ютерна інженерія та робототехніка. Саме ці спеціальності будуть ключовими в процесі відновлення держави, адже поєднують ІТ, інженерію та сфери національної безпеки.

Крім того, цьогоріч освітня команда Кластера спільно з партнерами повністю оновила бакалаврську програму “Робототехніка” на кафедрі Інформаційно-вимірювальних технологій НУ “Львівська політехніка”.

“Вже 9 років поспіль ми у Львівському ІТ Кластері працюємо над тим, щоб молодь могла здобувати сучасну та якісну освіту, яка відповідає актуальним запитам технічного ринку України. Починаючи з першого курсу студенти наших бакалаврських програм працюють у командах під керівництвом досвідчених менторів — фахівців зі сфери ІТ, створюють власні проєкти та проходять практику в провідних ІТ-компаніях. Ми прагнемо, аби молодь здобувала не тільки теоретичні знання, а й розвивала підприємницькі навички та переймала реальний досвід роботи від найкращих спеціалістів з індустрії. Таким чином молоде покоління починає знайомитися з корпоративною культурою та втілювати власні ідеї в життя ще зі студентських років, а фахівці, залучені до наставництва, зростають професійно”, — коментує керівниця освітньої команди Львівського ІТ Кластера Юлія Цимбала .

Нагадаємо, зараз Львівський ІТ Кластер підтримує 24 бакалаврські програми в університетах Львова та Києва. Вони охоплюють усі основні сфери ІТ-індустрії, в тому числі й нетехнічні спеціальності.

Ознайомитися з повним переліком бакалаврських програм та подати заявку на вступ можна за посиланням .

Коментарі

Позначки: ,

Львівський ІТ Кластер запускає нові бакалаврські програми у Національному університеті “Львівська політехніка”

Джерело: 4studio.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua