вологість:
тиск:
вітер:
37 підопічних інтернату в Запорізькій області релокують у Борислав: які умови для них готують
Для жінок і чоловіків, які зараз проживають у Любомирівському психоневрологічному інтернаті Запорізької області, готують два приміщення на вулиці Героїв ОУН-УПА. Раніше там було інфекційне відділення, але воно вже кілька років не функціонує. Ремонт та облаштування забезпечує БФ "Право на захист" за кошти донора.
Хто повідомляє: інформація із зустрічі з БФ "Право на захист" та представниками Бориславської міської ради
Одне приміщення буде повністю безбар'єрним, інше — частково
Із Запорізької області до Борислава релокують 37 підопічних Любомирівського психоневрологічного інтернату, який зараз перебуває за 40 кілометрів до лінії бойових зіткнень. Рішення про необхідність релокації прийняли у Запорізькій обласній державній адміністрації, тож оголосили про пошук громади, яка б могла з цим допомогти.
Бориславська міська рада запропонувала приміщення на вулиці Героїв ОУН-УПА 11-б та 11-в, де колись функціонувало інфекційне відділення міської лікарні.
Серед кількох громад, зокрема і Стрийської, обрали саме Бориславську та 20 березня 2025 року Запорізька ОДА підписала з Бориславом Меморандум про співпрацю та партнерство. У цьому взяв участь благодійний фонд "Право на захист", який за кошти Гуманітарного фонду для України (Ukraine Humanitarian Fund – UHF) відремонтує будівлі в Бориславі та облаштує їх меблями і технікою. Планують завершити ремонт до 30 жовтня.
Для підопічних інтернату вже готують два приміщення: у одному розмістять 24 людей, у іншому — 13. Вони постійно проживатимуть у відремонтованих кімнатах.
У будівлях також буде:
- кухня, де мешканці готуватимуть їжу;
- достатня кількість санвузлів, частина з них з врахуванням інклюзивності;
- кімнати для зустрічей і відпочинку;
- кімната побуту, де можна буде випрати чи попрасувати речі.
Оскільки частина релокованих — це люди з інвалідністю, одне з приміщень буде повністю безбар'єрним, інше — лише частково.
" Ті, хто проживатимуть тут, не просто перебуватимуть у інтернаті, а вчитимуться адаптуватися до життя ", — розповіла Ольга Носова , керівниця програми соціальної допомоги та захисту БФ "Право на захист".
Хто проживатиме в інтернаті
Як пояснила Ольга Федіна , директорка Любомирівського ПНІ Запорізької області, тут проживатимуть люди, яких можна навчити самостійно жити та обслуговувати себе: " Всі наші підопічні, які будуть сюди релоковані, проходять оцінку. Вони відповідають всім шкалам вимірювання. Персонал буде лише підтримувати людей, адже інтернат не є закритого типу ".
Ті, хто будуть релоковані, самі готують собі їжу, пораються на городі та можуть себе обслуговувати, розповідають у БФ "Право на захист".
Для догляду за ними та допомоги потрібно буде близько тридцяти працівників. Наразі більшість персоналу з Любомирівського психоневрологічного інтернату хоче залишитися вдома у Запорізькій області, тож набиратимуть штат у Бориславській і сусідніх громадах. В інтернаті обов'язково буде психолог і двоє соціальних працівників.
" Мешканці громади висловлюють думку, що тут створюють "психлікарню". Але це не так. На противагу цим словам можу сказати, що це не є проєкт від Міністерства охорони здоров'я. Це будуть приміщення експериментальної форми для проживання людей з соматичними ментальними проблемами ", — пояснив Ігор Яворський , очільник Борислава.
Мирон Цайтлер — заступник міського голови Борислава, Ольга Федіна — директорка Любомирівського ПНІ Запорізької області, Ольга Носова — керівниця програми соціальної допомоги та захисту БФ «Право на захист», Ярослава Адамчук, проєктна менеджерка БФ «Право на захист»; Ігор Яворський - міський голова Борислава (зліва направо)
Автор:
Дрогобич.City
Після закінчення війни підопічні інтернату повернуться додому
Як пояснила Ярослава Адамчук , проєктна менеджерка БФ "Право на захист": " Згідно з договором, який буде підписано між Центром надання соціальних послуг і Любомирівським психоневрологічним інтернатом, впродовж року після закінчення воєнного стану підопічні мали б повернутися додому, щоб ці приміщення могла надалі використовувати Бориславська громада. Водночас ми усвідомлюємо, що питання повернення підопічних додому — надзвичайно чутливе. Воно потребує не лише часу, а й глибокого розуміння безпекового та гуманітарного контексту. Ми щиро сподіваємося, що за цей період нові мешканці зможуть знайти тут спільноту, у якій почуватимуться у безпеці й у якій їх приймуть ". За її словами, усі рішення про повернення до Запорізької області прийматимуть з урахуванням інтересів кожного з мешканців. Ольга Федіна також не виключає, що вони можуть залишитися у Бориславі, знайти тут роботу та адаптуватися до життя.
Фінансуватиме утримання інтернату Запорізька обласна військова адміністрація. А після виїзду підопічних майно залишиться на балансі Бориславської громади.
Крім ремонту приміщень, планується і покращення благоустрою. " Це буде зовнішнє освітлення, невеликий спортивний майданчик з вуличними тренажерами та дві альтанки. Також більшість території хочеться залишити зеленою зоною ", — розповів Юрій Кірічок , інженер з ремонту БФ "Право на захист".
Юрій Кірічок
Автор:
Дрогобич.City
Але на це фонд шукатиме додаткові кошти, адже поки в пріоритеті облаштування будівель для проживання та придбання меблів і техніки.
Будьте з Дрогобич .Сity у соцмережах:
💛 Facebook — креативи та обговорення;
❤️ Instagram — відео та цитати.

Новини рубріки

Винищувач Mirage-2000 зазнав аварії на Волині під час навчального польоту
24 липня 2025 р. 02:32

Прогноз погоди на Львівщині: мінлива хмарність та грози
24 липня 2025 р. 02:32

Юлія Ісаченко з Львівщини здобула срібло на ЄЮОФ-2025 у Скоп’є
24 липня 2025 р. 02:32