На Львівщині викрили схему незаконної передачі 1,4 га лісу у приватну власність — підозрюють посадовиць Держгеокадастру

23 червня 2026 р. 12:28

23 червня 2026 р. 12:28


На Львівщині двом посадовицям Головного управління Держгеокадастру повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем під час незаконної передачі земель лісового фонду у приватну власність. Йдеться про ділянку площею 1,4 га у межах Східницького лісництва ДП «Дрогобицьке лісове господарство».

Про це 22 червня повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

За даними слідства, посадовиці, перебуваючи на керівних посадах у структурі, що відповідає за земельний кадастр і землеустрій, організували схему виведення державної лісової ділянки з власності держави. У документації землю було штучно класифіковано як «сіножаті», що дозволило обійти обмеження щодо лісового фонду.

Під час першого подання проєкту землеустрою експерт із Донецької області відмовив у погодженні, вказавши, що на ділянці розташована лісова рослинність і поряд є водний об’єкт. Після цього розробника документації замінили, і повторно поданий проєкт уже був погоджений іншим експертом.

Згодом посадовиці підписали документи, які стали підставою для передачі ділянки у приватну власність під виглядом землі для особистого селянського господарства.

За оцінками слідства, внаслідок таких дій державі завдано збитків на понад 2,1 млн грн. Надалі суд скасував реєстрацію права власності, а земельна ділянка підлягає поверненню у державну власність.

На Львівщині викрили схему незаконної передачі 1,4 га лісу у приватну власність — підозрюють посадовиць Держгеокадастру

Джерело: westnews.info (Львів)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua