Штрафи за несправні кондиціонери у львівських автобусах: перевізники сплатять по 1700 гривень

23 червня 2026 р. 20:16

23 червня 2026 р. 20:16


Міська влада Львова посилила контроль за роботою кондиціонерів у громадському транспорті. За результатами перевірок, які проводили впродовж минулого тижня та у понеділок, зафіксували 20 випадків несправності систем охолодження. Найбільше порушень виявили у ТзОВ «Фіакр-Львів» — десять випадків, ще по чотири порушення отримали ТзОВ «Міра і К» та ПАТ «Львівське АТП-14630». За кожне порушення перевізникам виписали штраф у розмірі 1700 гривень.

Керівник управління транспорту Олег Партика зазначив, що контроль за громадським транспортом здійснюється цілий рік і охоплює чистоту салонів, справність пандусів та загальний санітарний стан. Однак влітку інспектори зосереджують особливу увагу саме на роботі кондиціонерів. У день, коли відбулася остання перевірка, жодних порушень виявлено не було, пише ЛМР .

Щодня на маршрутах Львова курсує близько 500 автобусів, з яких приблизно 180 оснащені системами кондиціонування. На момент перевірки вже було обстежено близько 80% такого транспорту. Якщо кондиціонер не працює або вимкнений, інспектори складають відповідний акт і притягують перевізника до відповідальності.

Водій автобуса маршруту №51 Орест розповів, що кондиціонер у його транспортному засобі вмикається автоматично, щойно температура повітря перевищує +23 градуси. За його словами, пасажири загалом задоволені, хоча окремі з них іноді скаржаться на надмірний холод у салоні.

Пасажирка Василина підтверджує, що в автобусах із кондиціонерами їздити значно комфортніше, особливо під час тривалих поїздок. Проте вона зауважує, що більшість транспорту досі не оснащена системами охолодження, тому влітку в салонах буває дуже задушливо. За її словами, вона заздалегідь знає, на яких маршрутах курсують автобуси з кондиціонерами, і намагається обирати саме їх.

В управлінні транспорту пояснюють, що частину автобусів придбали понад п’ять-десять років тому, і тогочасна заводська комплектація не передбачала кондиціонерів. Втім, ситуація поступово змінюється: там, де це технічно можливо, перевізники вже дообладнують транспорт електричними системами охолодження. Крім того, 85–90% автобусів, які приватні перевізники зараз купують на європейському ринку, вже мають кондиціонери у стандартній комплектації.

Наявність кондиціонера стала обов’язковою вимогою при нових закупівлях. Минулого року комунальне АТП-1 придбало десять автобусів середнього класу з системами охолодження. Усі 48 нових автобусів «Електрон», які виготовляють для Львова в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком, також будуть оснащені кондиціонерами. Надалі транспорт без кондиціонерів та елементів доступності не зможе брати участь у конкурсах на пасажирські перевезення.

Масштабні перевірки активізували після зростання кількості скарг від мешканців на задуху в салонах. Загалом із початку року за порушення умов договорів на перевезення пасажирів перевізники отримали понад 230 штрафів.

Аби пасажири могли орієнтуватися заздалегідь, у транспорті почали розміщувати наліпки, що інформують про відсутність кондиціонера. Такі позначки вже з’явилися в більшості одиниць міського електротранспорту та в частині автобусів.

Кондиціонерами обладнані автобуси на маршрутах №№ 5а, 14, 19, 20, 21, 23, 32, 34, 37, 41, 43, 48, 49а, 51, 53, 55а та 84. Натомість на маршрутах №№ 1а, 3а, 6а, 7, 8а, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 22, 25, 27, 29, 31, 33, 39, 39а, 40, 45, 46, 47а, 52, 56а, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 та 92 системи охолодження відсутні. Серед 134 трамваїв і тролейбусів, що щодня виходять на лінії, кондиціонерами оснащено понад 60 одиниць.

Штрафи за несправні кондиціонери у львівських автобусах: перевізники сплатять по 1700 гривень

Джерело: inlviv.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua