Схема на 41 млн грн у Дрогобицькій РВА: експрацівниць підозрюють у незаконному оформленні соцвиплат

24 червня 2026 р. 10:58

24 червня 2026 р. 10:58


Правоохоронці оголосили підозри трьом колишнім працівницям Дрогобицької РВА, яких вважають причетними до масштабної схеми незаконного оформлення соціальних виплат. За даними слідства, вони завдали збитків державному бюджету на суму майже 41 мільйон гривень.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

У Дрогобицькій РВА протягом чотирьох років – з січня 2020 року по березень 2024 року – діяла схема незаконного оформлення соцвиплат. Організували її дві вже колишні службовиці одного з управлінь РВА, частково залучивши ще одну працівницю.

За цей час жінки незаконно оформили соцвиплати на 47 людей, які не мали їх мати. Експосадовиці вносили неправдиві відомості, щоб отримати виплати при народженні дитини, малозабезпеченим сім'ям, при догляді за особами з інвалідністю.

Всі документи передавали органу Казначейства і отримували нарахування з бюджету. Таким чином жінки завдали державі збитків на суму майже 41 мільйон гривень.

"Більшу частину виплат вони забирали собі, меншу – людям, на яких їх фіктивно оформлювали", – повідомили правоохоронці.

Експосадовицям оголосили підозру в розтраті чужого майна через зловживання службовим становищем (частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України). Їм загрожує до 12 років тюрми.

Двох організаторок схеми обвинувачують і у незаконному оформленні соцвиплат для ще 11 осіб, що завдало збитків на суму більше 8,5 мільйонів гривень. Цю справу розглядають у суді.

Будьте з Дрогобич .Сity у соцмережах:

💛 Facebook — креативи та обговорення;

❤️ Instagram — відео та цитати.

Реклама

Схема на 41 млн грн у Дрогобицькій РВА: експрацівниць підозрюють у незаконному оформленні соцвиплат

Джерело: drohobych.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua